Finał III Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy Ogólnej „Wiem Więcej”

30 marca 2017
Publikacja: Paweł Hołda

Celem wyłonienia talentów oraz rozbudzenia ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów dnia 16.03.2017r. zorganizowany został pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice Zbigniewa Jurkiewicza III Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy Ogólnej „Wiem Więcej”.  Organizatorem turnieju było Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach, koordynatorami P. Józefa Jachymczyk i P. Irena Muzyk. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjum. Pytania zawierały treści z różnych dziedzin m.in.: z zakresu literatury, nauk przyrodniczych i matematyki, historii i wiedzy o społeczeństwie, informatyki, muzyki, sztuki, kultury i sportu. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test zawierający pytania zamknięte oraz pracowali w zespołach trzyosobowych odpowiadając na pytania otwarte zawarte w prezentacji multimedialnej. Szkoły reprezentowali uczniowie:

  1. Zespół Szkół Publicznych w Bruśniku: Natalia Jurkiewicz, Arkadiusz Jamka, Karolina Mróz
  2. Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach: Albert Majcher, Agnieszka Szydłowska, Maria Trela
  3. Zespół Szkół Publicznych w Jastrzębi: Patrycja Drogoś, Krzysztof Haraf, Sylwia Kaczmarek
  4. Niepubliczne Gimnazjum w Pławnej: Bartosz Drogoś, Patryk Schabowski, Kinga Włudyka
  5. Zespół Szkół Publicznych w Zborowicach: Anna Chudzik, Kacper Jaśkiewicz, Anita Wojna

Najwięcej punktów uzyskał  zespół z PG w Ciężkowicach – to on zdobył tytuł zwycięzcy i z rąk P. Burmistrza odebrał pamiątkowy puchar; II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w ZSP w Jastrzębi; III miejsce zespół z Niepublicznego Gimnazjum w Pławnej.

Laureatami konkursu indywidualnego zostało 5 uczniów, którzy zdobyli  największą ilość punktów w  teście liczącym 80 zadań. I miejsce zajęła uczennica PG w Ciężkowicach – Agnieszka Szydłowska, II miejsce – Albert Majcher (PG w Ciężkowicach), III miejsce – Maria Trela (PG w Ciężkowicach), IV miejsce – Krzysztof Haraf (ZSP w Jastrzębi), V miejsce – Bartosz Drogoś (Niepubliczne Gimnazjum w Pławnej).

Bardzo serdecznie dziękujemy P. Zbigniewowi Jurkiewiczowi za honorowy patronat  i ufundowanie pamiątkowego pucharu; P. Wojciechowi Sankowi i P. Agnieszce Włudyce – Śliwa z Radą Rodziców PG w Ciężkowicach  za ufundowanie nagród, nauczycielom – koordynatorom za przygotowanie konkursu, a nauczycielom – opiekunom młodzieży uczestniczącej w konkursie  za przeprowadzenie etapów szkolnych. Dziękujemy  wszystkim uczestnikom turnieju za podjęcie współzawodnictwa. Mamy nadzieję, że udział w konkursie wzbogacił uczniów o nowe doświadczenia, był okazją do zaprezentowania posiadanej wiedzy i doskonalenia różnorakich umiejętności. Kierując się mottem tegorocznego konkursu, że „Wiedza to skarb, który zawsze podąża za tym, kto go posiada” wszystkim uczestnikom gratulujemy szerokiej wiedzy oraz życzymy, by w dalszej nauce pomnażali ów skarb i umieli właściwie go wykorzystać!

Autor: Anna Średniawa - Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl