Finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej w Gromniku

03 kwietnia 2017
Publikacja: Paweł Hołda

Zespół Szkół w Gromniku przyzwyczaił nas do organizacji dużej ilości imprez sportowych zarówno gminnych jak i powiatowych. Wobec kłopotów z organizacją finału powiatowego w piłce siatkowej, dla szkół podstawowych, spowodowanych faktem, że awans wywalczyły szkoły, nie posiadające warunków do przeprowadzenia takich rozgrywek, cztery najlepsze drużyny z powiatu tarnowskiego spotkały się właśnie w Gromniku. Przyjechały reprezentacje z Bogumiłowic, Nowych Żukowic, Jastrzębi nr 2 oraz Brzozowej.

Zawody przeprowadzone były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu po dwóch partiach, rozgrywany był tie break. Po pierwszych dwóch meczach stało się jasne, że o tytuł mistrza powiatu rywalizować będą ekipy z Brzozowej i Jastrzębi nr 2, natomiast  walka o najniższy stopień podium rozstrzygnie się pomiędzy Bogumiłowicami i Nowymi Żukowicami.

Losowanie sprawiło, że te decydujące o końcowej klasyfikacji mecze odbyły się w ostatniej kolejce. W meczu o trzecie miejsce, przebudzili się chłopcy z Nowych  Żukowic, którzy w pierwszych dwóch spotkaniach nie mogli się rozkręcić. Po zaciętym boju i tie breaku, wywalczyli brązowe medale.

Prawdziwy horror przeżyli kibice w najważniejszym wydarzeniu dnia, czyli starciu Jastrzębi nr 2 z Brzozową. Pierwszy set zakończył się nieznacznym zwycięstwem chłopców z Jastrzębi nr 2 (25:23). W drugim zdecydowanie lepsi byli zawodnicy z Brzozowej (25:12). W ostatniej odsłonie było już 8:1 dla Jastrzębi. Ale czas wzięty przez trenera – Bolesława Buratowskiego podziałał mobilizująco na drużynę. Szybko doszli przeciwników i walka toczyła się „punkt za punkt”. Podobnie reagował w decydującym momencie trener przeciwników – Grzegorz Nagel. Trzeba przyznać, że ekipa z Brzozowej składała się z zawodników, którzy byli bardzo waleczni i trudno było zdobyć punkt przeciwko nim, bez pełnego zaangażowania. Wśród rywali brylował  – Mateusz Kot, który oprócz świetnych warunków fizycznych, wyróżniał się tym, że kończył ataki zbiciem, co w szkołach podstawowych zaliczyć trzeba do rzadkości. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się siatkarze z Jastrzębi i to oni wywalczyli tytuł mistrzów powiatu.

Finał powiatowy stał na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Pokazał również, że siatkówka jest dyscypliną sportu, w której trzeba się wykazać, oprócz sprawności fizycznej, inteligencją. Ważne jest również wytrzymanie sytuacji stresowych, kiedy mecz jest „na styku” i każda akcja decyduje o końcowym wyniku. Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze i zgodnie z duchem „fair play”, z poszanowaniem przeciwników i z szacunkiem do ich umiejętności.

Wspaniałe puchary, medale i dyplomy ufundowali: Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jastrzębi Pani Elżbieta Rąpała oraz Dyrektor SP w Brzozowej Pan Bolesław Buratowski. Niezawodna jak zwykle była Pani Dyrektor  Zespołu Szkół w Gromniku  Ewa Białkowska, która ufundowała obiad dla wszystkich uczestników zawodów.

 

Drużyny:

  1. Bogumiłowice
  2. Jastrzębia nr 2
  3. Brzozowa
  4. Nowe Żukowice

 

Mecze:

Bogumiłowice – Jastrzębia nr 2 – 2:0 (18:25, 14:25)

Brzozowa – Nowe Żukowice – 2:0 (25:15, 25:20)

Bogumiłowice – Brzozowa – 0:2 (23:25, 15:25)

Jastrzębia nr 2 – Nowe Żukowice – 2:0 (25:18, 25:14)

Bogumiłowice – Nowe Żukowice – 1:2 (23:25, 25:16, 12:15)

Jastrzębia nr 2 – Brzozowa – 2:1 (25:23, 12:25, 17:15)

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Kot ze szkoły Podstawowej nr 2 w Jastrzębi.

 

Tabela końcowa:

  Szkoła Punkty Sety
1 Jastrzębia nr 2 6 6:1
2 Brzozowa 4 5:2
3 Nowe Żukowice 2 2:5
4 Bogumiłowice 0 1:6

 

Autor: Edward Cudek

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl