Firma z tradycjami reaktywuje działalność – Usługi tokarskie i frezarskie Tok&Frez

29 listopada 2019
Publikacja: REDAKCJA

Firma TOK&FREZ z siedzibą w Ciężkowicach kontynuuje działalność warsztatu mechanicznego Józefa Szymańskiego działającego w tym samym miejscu w latach 90-tych. W oparciu w doświadczenia i urządzenia poprzedniej firmy powiększone o drugą tokarkę, frezarkę i prasę, wznawiamy działalność.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie obróbki różnych materiałów ze stalą hartowaną włącznie, zarówno w zakresie toczenia jak i frezowania. Jesteśmy w stanie wykonać roboty nietypowe, prototypowe, urządzenia służące do montażu i demontażu różnych urządzeń technicznych. Projektujemy i wykonujemy urządzenia i przyrządy do różnych zastosowań klienta. Sami proponujemy rozwiązanie, projektujemy i prototypujemy.

Wykonujemy zlecenia szybko i solidnie dbając o zadowolenie klientów. 

Zamówione produkty możemy wysłać kurierem do dowolnego miejsca w kraju.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ofertą naszej firmy:


Felgi pod opony bezdętkowe do przyczep rolniczych

Wykonujemy felgi bazując na felgach samochodowych oraz felgach od naczep samochodowych.

Wytaczając spaw łączący obręcz felgi z jej tarczą i wyciskając na prasie tarczę uzyskujjemy pożądaną obręcz felgi. Następnie dorabiamy tarczę uwzględniając żądaną przez klienta średnicę otworu pod piastę, ilość i rozstaw szpilek oraz nadając oczekiwane przez klienta położenie tarczy względem obręczy. Może być ustawienie symetryczne, poszerzenie rozstawu kół (offset ujemny) lub zwężenie rozstawu kół (offset dodatni).

Wykonujemy felgi

  • 17,5 cala o szerokościach obręczy 5,25 cala, 6 cali, 6,75 cala
  • Felgi 19,5 cala o szerokościach obręczy 6,75 cala, 7,5 cala, 8,25 cala, 9 cali, 11,75 cala i 14 cali
  • Felgi 22,5 cala o szerokościach obręczy 6,75 cala, 7,5 cala, 8,25 cala 9 cali, 11,75 cala, 13 cala i 15 cali

Regeneracja pomp hydroforowych

Wykonujemy naprawy pomp hydroforowych typu SK3, SK4, SK5, SK6, SK7, SK8, o różnych ilościach wirników od 1 do 8. Jeżeli pompa jest przeznaczona do bezpośredniej eksploatacji, podlega próbie ciśnieniowej na urządzeniu w moim warsztacie. Jeżeli pompa przeznaczona jest na zapas, wówczas jest zakonserwowana i może oczekiwać na eksploatację kilka lat.

Naprawiamy również pompy niemieckie typu APOLLO KSEY 25, KSEY 32, KSEY 40 oraz KSEY 50, o różnych ilościach stopni (wirników), jak również wszystkie inne zlecone przez klientów pompy.

Istnieje możliwość zamiany od ręki pompy wyeksploatowanej (uszkodzonej) na pompę sprawną po naprawie.


Usługi Tokarskie

Wykonujemy usługi w zakresie tokarstwa. Dysponujemy tokarką TUJ 50M o przelocie wrzeciona 90 mm, rozstawem kłów 2 m, średnica toczenia nad łożem 600 mm i nad suportem poprzecznym 370 mm. Dysponujemy również tokarką TUR 50 S na której jestem w stanie wykonać roboty tokarskie w bardzo wąskich tolerancjach.

  • Wykonujemy gwinty walcowe jak również stożkowe
  • Przetaczamy koła zamachowe do samochodów i ciągników, bębny hamulcowe do samochodów ciężarowych, osobowych busów, tarcze hamulcowe. Do robót tych stosujemy przyrządy specjalne, które zapewniają ścisłą współosiowość i równoległość powierzchni bazowych tych elementów z powierzchniami współpracującymi z elementami ciernymi.
  • Wykonuję rowki w tulejach w zakresie średnic 12mm do 100mm. Zakres szerokości rowków 4mm do 20mm. Mogę wykonać również tuleje z własnego materiału.

Posiadamy frezarkę poziomą, wiertarkę i prasę o nacisku 40 ton.

Wykonujemy również roboty spawalnicze.

Potrafimy wykonać roboty prototypowe.


Przetacznie tarcz hamulcowych

Wykonujemy przetaczanie tarcz hamulcowych samochodów osobowych, busów i ciężarowych. Stosuje specjalne przyrządy zapewniające ścisłą równoległość powierzchni tarczy przylegającej do powierzchni piasty oraz jednocześnie obydwóch powierzchni tarczy współpracujących z klockami hamulcowymi.

Przetacznie bębnów hamulcowych

Wykonujemy przetaczanie bębnów hamulcowych samochodów ciężarowych, busów i osobowych z zachowaniem ścisłej współosiowości powierzchni bębna na której jest on centrowany na piaście pojazdu z powierzchnią bębna współpracującą ze szczękami hamulca. Wykonujemy to przy użyciu specjalnego przyrządu.


Przekładnie do napędów przednich ciągników

Wykonujemy przekładnie do napędów przednich ciągników C 330, C 360, C 355, C 4011 i pokrewne oraz ciągników ZETOR, FERGUSON i innych.


Rowki pod wpusty

Wykonujemy rowki pod wpusty w tulejach.

Zakres średnic wewnętrznych otworów tulei od 12mm do 100mm. Zakres szerokości rowków od 5mm do 20mm. Możemy również wykonać tuleje wraz z rowkami wg życzenia klienta.


Przetacznie kół zamachowych

Wykonujemy przetaczanie kół zamachowych samochodów ciężarowych, osobowych i busów.

Bardzo ważnym czynnikiem jest zachowanie ścisłej równoległości powierzchni koła przylegającej do kołnierza wału z powierzchnią koła współpracującą z tarczą sprzegłową. Wykonujemy to przy użyciu specjalnego przyrządu.


Naprawy wsporników osi ciągników i wież koparek

Naprawy wsporników osi przednich ciągników oraz naprawy uszkodzonych wsporników wież koparek.


 
Serdecznie Państwa zapraszamy do skorzystania z naszych usług! 
 
Tok&Frez

Ciężkowice k. Tarnowa
ul. Stawiska 51

 791 775 010

 kontakt@tokfrez.com.pl

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl