GKS Gromnik w ostatnich minutach uratował remis

21 sierpnia 2017
Publikacja: Paweł Hołda

GKS Gromnik zremisował u siebie z MLKS Polan II Żabno 2:2 w meczu 2. kolejki ligi okręgowej, choć dwa razy musiał odrabiać straty. Gola na wagę remisu gospodarze strzelili w 90. minucie.

Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach – na grząskim boisku, przy padającym deszczu. Piłka często zatrzymywała się w kałużach. Spotkanie było bardzo wyrównane. W 39. minucie po rzucie rożnym Jacek Słota niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i drużyna z Żabna prowadziła 1:0. Gromniczanie wyrównali po pięciu minutach. Swojego debiutanckiego gola dla GKS-u strzelił Ireneusz Kapałka po podaniu Patryka Gniadka.

W drugiej połowie gospodarze nie wykorzystali kilku stuprocentowych okazji. Zawsze coś stawało na przeszkodzie: a to nieskuteczność, a to kałuża tuż przed bramką zatrzymywała piłkę. Powiedzenie „niewykorzystane sytuacje się mszczą” znalazło swoje potwierdzenie. W 69. minucie goście znów wyszli na prowadzenie po golu Dominika Tarczycy. Gracze GKS-u nie ustawali w wysiłkach, by trafić do siatki rywali. Udało się to w 88. minucie. Gola na wagę remisu strzelił Łukasz Steć. Była to jego pierwsza bramka w barwach zespołu z Gromnika.

KS Gromnik z 7 punktami na koncie prowadzi w lidze okręgowej. Dalej jest niepokonany w tym sezonie.

Skład GKS-u: R. Truchan – D. Masłoń (79′ J. Kieroński), P. Kafel, B. Niziołek, M. Ryndak – D. Szczerba, S. Nowak, J. Słota (70′ Ł. Steć), I. Kapałka, D. Słota – P. Gniadek (81′ M. Kwiek)

Tekst: Marcin Knapik
Zdjęcia: Marcin Knapik