SKLEP W ROŻNOWICACH

  Gmina Ciężkowice: Rekordowe inwestycje drogowe

  27 września 2016
  Publikacja: Piotr Rutka

  dsc_6748

  Rok 2016 jest dla Gminy Ciężkowice rokiem rekordowym pod względem ilości zrealizowanych inwestycji drogowych. Dzieje się tak dzięki dobrej współpracy władz gminy z samorządami różnych szczebli. Największą obecnie realizowaną inwestycją jest remont drogi powiatowej w miejscowościach Kąśna Dolna i Kąśna Górna. W ramach tej inwestycji realizowane są m in. nowe chodniki ze zjazdami, nowa nakładka asfaltowa, wzmocnienie nawierzchni jezdni, budowa i remont kanalizacji opadowej, wykonanie zatoki autobusowej i oznakowanego przejścia dla pieszych wymiana opraw rtęciowych oświetlenia ulicznego na oprawy sodowe z redukcją mocy, ustawienie barier ochronnych, wymiana konstrukcji drogi. Zadanie to realizowane jest przez Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie. Gmina Ciężkowice współfinansuje budowę chodnika. Dodatkowo swój wkład mają również mieszkańcy Kąśnej Dolnej, którzy w zdecydowanej większości bezpłatnie oddali działki niezbędne pod budowę chodnika.

  Powiatówka w Kąśnej to najdroższa inwestycja, ale nie jedyna. W ramach usuwania skutków powodzi w okresie letnim w gminie Ciężkowice poddano remontowi  nawierzchnie asfaltowe na dwóch odcinkach dróg Falkowa – Bukowiec w Falkowej oraz  Jastrzębia Podoliny w Jastrzębi o łącznej długości 780 mb. W trakcie realizacji jest jeszcze remont drogi Tursko – Górka na odcinku 327 mb.

  W ramach działań związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych remontowi poddano trzy odcinki dróg: Jastrzębia – Słona  w miejscowości Jastrzębia, Zborowice – Staszkówka  w Zborowicach oraz Ostrusza – Zborowice w miejscowości Ostrusza o łącznej długości ponad 1 km,  na kwotę ponad 150 000 zł. W trakcie realizacji jest remont dróg w Siekierczynie (Wolackie) i w Bogoniowicach (Bugaj) na odcinku o długości ponad 800 mb.

  W trakcie realizacji jest również remont drogi powiatowej Pławna – Bruśnik – Kąśna Górna nr 1392K na odcinku 750 mb w miejscowości Bruśnik, realizowany przez Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach.

  Przy ulicy Tysiąclecia, w przebiegu drogi powiatowej Ciężkowice-Staszkówka-Moszczenica, na odcinku do wejścia do Wąwozu WODOSPAD budowany jest nowy chodnik.

  Na tym nie koniec. W trakcie rozpatrywania są kolejne wnioski o udzielenie pomocy na realizację  inwestycji drogowych na drogach gminnych, w tym m in. na remont drogi wokół Rynku w Ciężkowicach. Ponadto Powiat Tarnowski złożył wniosek o udzielenie pomocy na budowę drogi dojazdowej wraz z budową mostu do Dworu Ignacego Jana Paderewskiego.

  W krótkim artykule nie sposób rozdrobnić się na wszystkie zrealizowane inwestycje. Te pomniejsze, zrealizowane za skromniejsze kwoty, również znacznie podnoszą bezpieczeństwo mieszkańców. Przykładem może być chociażby kilkunastometrowy kawałek chodnika na Stawiskach w Ciężkowicach. Aż dziw bierze, że przez lata nikt nie zwrócił uwagę na to niezwykle niebezpieczne miejsce, gdzie spłoszeni przechodnie często uciekali przed rozpędzonymi i wymijającymi się, właśnie na tym wąskim odcinku drogi, autami.

  Reasumując, łączna wartość inwestycji drogowych, aktualnie realizowanych oraz tych już zrealizowanych, na terenie gminy Ciężkowice znacznie przekracza kwotę trzech milionów złotych, co przekłada się na łączną długość ponad siedmiu kilometrów wyremontowanych odcinków dróg.

  Źródło: UG Ciężkowice

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl