KWW Wspólny Powiat

  Gmina Ciężkowice: Trzy miliony na budowę trzech parkingów Park&Ride

  21 listopada 2017
  Publikacja: Piotr Rutka

  Gmina Ciężkowice dostanie atrakcyjną dotację na budowę parkingów niezbędnych do obsługi podróżnych i turystów na swoim terenie. Wydając z budżetu niecałe pół miliona złotych na terenie gminy zostanie zrealizowana inwestycja warta szacunkowo ponad trzy miliony złotych. To w dużej mierze zasługa burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza, który od wielu lat zabiegał o środki na tę inwestycję.

  W dniu 31 października 2017r. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął Uchwałę Nr 1775/17 w sprawie zatwierdzenia listy ocenionych projektów oraz wyboru projektów do dofinansowania w ramach Działania 4.5 Niskoemisyjny transport miejski, Poddziałania 4.5.2 Niskoemisyjny transport miejski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Gmina Ciężkowice złożyła w konkursie projekt pn. Zintegrowana infrastruktura dla transportu niskoemisyjnego w mieście Tarnów i subregionie tarnowskim na terenie Gminy Ciężkowice, który jako jeden z pięciu z subregionu tarnowskiego został wybrany do dofinansowania – informuje inspektor Dariusz Zięcina.

  Zakres przewidziany do realizacji w gminie Ciężkowice obejmuje budowę trzech parkingów:

  1) Parkingu typu Park&Ride przy ul. Św. Andrzeja obejmującego 46 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnych, zatokę dla 2 autokarów, 14 stojaków dla rowerów, monitoring.

   

  2) Parkingu typu Park&Ride przy stacji kolejowej Bogoniowice-Ciężkowice obejmującego  42 miejsca postojowe dla sam. osobowych, 3 dla osób z niepełnosprawnych, przystanek przejazdowy dla autobusów, wiatę rowerową, budynku socjalny. Dodatkowo parking będzie wyposażony w stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych, monitoring oraz stanowisko z automatem do zakupu usług w ramach Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

   

  3) Parking typu Bike&Ride na płycie Rynku w Ciężkowicach, który stanowił będzie drewnianą wiatę z miejscami postojowymi dla rowerów, w tym dodatkowo zamykane szafki do przechowywania rowerów.

  Budowa parkingu przy ul. Św. Andrzeja możliwa jest dzięki przychylności proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej w Ciężkowicach ks. Jana Zająca, który wyraził zgodę na użyczenie przez Parafię gruntu pod realizację inwestycji. W przypadku parkingu w Bogoniowicach, wieloletnie starania zaowocowały przychylnością władz PKP i zgodą na nieodpłatne przekazanie terenów pod budowę zaprojektowanej infrastruktury do obsługi podróżnych.

  Całkowita szacowana wartość projektu wynosi 3 200 687,12 zł, z czego dofinansowane zostanie aż 2 720 584,00 zł. Obecnie trwa procedura podpisania umowy o dofinansowanie, po której ruszy budowa parkingów – podsumowuje burmistrz Zbigniew Jurkiewicz.

  Źródło: UG Ciężkowice

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl