Gmina Ciężkowice z dotacją na remont boiska w Bogoniowicach

24 kwietnia 2018
Publikacja: Piotr Rutka

„Małopolskie Boiska” to kolejny program zainicjowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego w ramach którego możliwym jest przeprowadzenie remontu przyszkolnych boisk.

W tegorocznej pierwszej edycji programu do dofinansowania z całej małopolski zostało zakwalifikowanych 58 boisk, w tym obiekt przy szkole w Bogoniowicach. Zgłoszone do programu boisko musiało posiadać nawierzchnię urazogenną i jego wymiary po remoncie nie mogą być mniejsze niż 22x44m. Takie warunki z terenu naszej gminy spełniał jedynie obiekt w Bogoniowicach.

Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 9 mln zł. W piątek 20 kwietnia br. gminy i powiaty, które dołączyły do innowacyjnego projektu Małopolskie boiska, odebrały „promesy” gwarantujące dofinansowanie z budżetu województwa małopolskiego. Dokumenty wręczyli im: wicemarszałek Wojciech Kozak, Grzegorz Lipiec, członek ZWM, przewodnicząca SWM Urszula Nowogórska i radna sejmiku Barbara Dziwisz.

W imieniu Gminy Ciężkowice promesę odebrał Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz, a kwota otrzymanego wsparcia to 142 954 zł.

Już niebawem w drodze przetargu zostanie wyłoniony wykonawca robót, tak by z końcem wakacji obiekt był gotowy do użytkowania.

Źródło: UG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
HITPOL
MSERWIS v2
Origum
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl