SKLEP W ROŻNOWICACH

  Gmina Ciężkowice z dotacją na remont boiska w Bogoniowicach

  24 kwietnia 2018
  Publikacja: Piotr Rutka

  “Małopolskie Boiska” to kolejny program zainicjowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego w ramach którego możliwym jest przeprowadzenie remontu przyszkolnych boisk.

  W tegorocznej pierwszej edycji programu do dofinansowania z całej małopolski zostało zakwalifikowanych 58 boisk, w tym obiekt przy szkole w Bogoniowicach. Zgłoszone do programu boisko musiało posiadać nawierzchnię urazogenną i jego wymiary po remoncie nie mogą być mniejsze niż 22x44m. Takie warunki z terenu naszej gminy spełniał jedynie obiekt w Bogoniowicach.

  Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 9 mln zł. W piątek 20 kwietnia br. gminy i powiaty, które dołączyły do innowacyjnego projektu Małopolskie boiska, odebrały „promesy” gwarantujące dofinansowanie z budżetu województwa małopolskiego. Dokumenty wręczyli im: wicemarszałek Wojciech Kozak, Grzegorz Lipiec, członek ZWM, przewodnicząca SWM Urszula Nowogórska i radna sejmiku Barbara Dziwisz.

  W imieniu Gminy Ciężkowice promesę odebrał Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz, a kwota otrzymanego wsparcia to 142 954 zł.

  Już niebawem w drodze przetargu zostanie wyłoniony wykonawca robót, tak by z końcem wakacji obiekt był gotowy do użytkowania.

  Źródło: UG Ciężkowice

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl