Gmina Gromnik realizuje projekt„Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców”

03 grudnia 2018
Publikacja: Paweł Hołda

Gmina Gromnik realizuje projekt„Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy Gromnik” na podstawie konkursu grantowego w ramach projektu POPC.03.01.00-00-0066/17-00pn. „Nowa era komputera – poprawa umiejętności korzystania z Internetu, e-usług”finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.Dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich w kwocie 60 480,00 zł .

W ramach projektu, zostaną zorganizowane bezpłatne szkolenia informatyczne dla 108  mieszkańców Gminy Gromnik,  którzy ukończyli 25 rok życia. Zajęcia odbywać się będą w 12 osobowych grupach, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. W trakcie zajęć kursanci korzystać będą z ultranowoczesnego sprzętu komputerowego umożliwiającego poznanie innowacyjnych rozwiązań i narzędzi cyfrowych. Po ich zakończeniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający rozwój kompetencji cyfrowych  z wybranego modułu szkoleniowego.
Uczestnicy otrzymają także bezpłatne materiały szkoleniowe oraz pendrive.

Przewidziany jest catering dla uczestników szkoleń.

ZAPLANOWANE SZKOLENIA

Moduł 1  „Rodzic w Internecie”.Zajęcia adresowane są do rodziców i opiekunów.Uczestnicy szkolenia poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych oraz nauczą się jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia. Rodzice i opiekunowie nauczą się m.in. jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny, a także z usług związanych ze zdrowiem. Ponadto nauczą się jak korzystać m.in. z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Liczebność grupy: 12 osób

Czas szkolenia: 16 godzin – 4 dni po 4 godz.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl