SKLEP W ROŻNOWICACH

  Gminna inauguracja roku szkolnego połączona z otwarciem kompleksu sportowego w Kąśnej Dolnej

  03 września 2016
  Publikacja: Piotr Rutka

  Uroczystości związane z tegoroczną inauguracją roku szkolnego w gminnie Ciężkowice odbyły się w Kąśnej Dolnej. A to za sprawą otwarcia nowego kompleksu boisk wielofunkcyjnych przy tamtejszej Szkole Podstawowej. Stare i zniszczone boisko trawiaste zostało zastąpione nowoczesnym ze sztuczną nawierzchnią, na którym będzie można rozgrywać wiele dyscyplin sportu, w tym m. in. piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę, tenis.

  W uroczystości otwarcia nowego kompleksu sportowego udział wzięli przedstawiciele samorządu gminnego oraz wojewódzkiego. Zaproszenie na uroczystość przyjął Wicemarszałek Województwa Małopolskiego dr hab. Stanisław Sorys, nie zabrakło także Radnego Wojewódzkiego Wojciecha Skrucha oraz przedstawicieli Rady Miejskiej w Ciężkowicach. Uroczystej inauguracji roku szkolnego dokonał Burmistrz Gminy Zbigniew Jurkiewicz.

  Inwestycja przy Szkole Podstawowej w Kąśnej Dolnej została realizowania przy wsparciu środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach „Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej”. Całkowity koszt budowy kompleksu boisk wielofunkcyjnych wyniósł blisko 400 000 zł, z czego dofinansowanie stanowiła kwota 198 000,00 zł. Warunkiem koniecznym zakwalifikowania się inwestycji do programu było wcześniejsze zgłoszenie i umieszczenie inwestycji na liście zadań, które stanowią priorytety Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Małopolskiego. Stało się to możliwe, gdyż 30 marca 2015 r. Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął Wieloletni Program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Małopolskiego i na liście wśród 13 nowych zadań znalazł się kompleks w Kąśnej Dolnej.

  Przypomnijmy, że to już kolejny obiekt sportowo rekreacyjny jaki powstał w gminie Ciężkowice od 2012r. Po Ciężkowicach, Zborowicach, Pławnej, Siekierczynie i Ostruszy przyszła kolej na Kąśną Dolną. Dla następnych obiektów sportowych przy szkołach w Jastrzębi trwa opracowywanie dokumentacji technicznej tak, aby w przypadku pojawienia się możliwości dofinansowania inwestycji być gotowym do złożenia stosownych wniosków o dofinansowanie.

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl