Gminny Dzień Matki w Jastrzębi

03 czerwca 2019
Publikacja: Piotr Rutka

Pierwszego czerwca w sali widowiskowej Domu Kultury w Jastrzębi spotkały się przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Ciężkowice. Celem spotkania były uroczyste gminne obchody Dnia Matki ale także integracja środowiska seniorów i osób działających w KGW.

Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych oraz koordynatora projektu „Senior+ w Siekierczynie”, dlatego wśród uczestników imprezy była spora grupa uczestników Klubu Seniora z Siekierczyny. Klub ten działa w strukturze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wśród gości obecni byli: Burmistrz Gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach Michał Koralik, Prezes Gminnego Zarządu PSL Jan Baniak, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Marta Gucwa, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice Wojciech Sanek, Pełnomocnik ds. KGW w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie Teresa Kuboń.

„Bo słowo matka to najpiękniejsze słowo świata, gdzie miłość i dobroć w jedno serce się splata” – takim poetyckim cytatem rozpoczęła uroczystość prowadząca spotkanie Pani Irena Połeć. Na scenie kolejno zaprezentowały się trzy grupy artystyczne: z Koła Gospodyń Wiejskich w Bruśniku, Koła Gospodyń Wiejskich w Falkowej oraz z Klubu Seniora w Siekierczynie. Było literacko, poetycko, folkowo i z humorem. Wykonawcy wykazali się wysokim poziomem aktorskim i muzycznym.

Głos z życzeniami zabrali kolejno: Pan Burmistrz Gminy, Przewodniczący Rady Miejskiej, Prezes PSL i Pani Pełnomocnik z ARiMR.

Na zakończenie bardzo sympatycznego spotkania wystąpiła grupa gitarzystów z Domu Kultury w Jastrzębi pod kierunkiem Stanisława Desia.

Źródło: Gmina Ciężkowice
Tekst: (B.K)

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl