Gminny Dzień Strażaka w Żurowej

18 maja 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Gminny Dzień Strażaka to uroczystości, które w Gminie Szerzyny zapoczątkował obecny Włodarz Gminy Grzegorz Gotfryd. Święto, które wpisało się już w tradycję tejże gminy – jest podziękowniem Ochotniczych Straży Pożarnych za ich całoroczną służbę na rzecz mieszkańców.

Gminne uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w Kościele parafialnym pw. Św. Małgorzaty PM w Żurowej pod przewodnictwem proboszcza tamtejszej parafii ks. Stanisława Mikołajczyka.

Zaznaczyć trzeba, że podczas tegorocznych obchodów, Strażacy z Gminy Szerzyny zostali uhonorowani nagrodami finansowanymi oraz wieloma odznaczeniami za zasługi dla pożarnictwa.

Po wręczeniu wielu odznaczeń i wyróżnień nadszedł czas na przemówienia zaproszonych gości. Pod adresem strażaków padło wiele ciepłych słów. Podziękowania za sumienne wykonywanie obowiązków, pochwały z osiąganych sukcesów oraz życzenia wszystkiego co dobre, życzenia pomyślności w działalności społecznej, pracy zawodowej i w życiu prywatnym złożył na ręce Druhów m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz.

W czasie spotkania wysłuchano koncertu orkiestr działających przy OSP Żurowa i OSP Szerzyny oraz podziwiano taneczne talenty mażoretek działających przy placówkach kultury.

Tegoroczne uroczystości zorganizowane były z wielkim rozmachem i na wysokim poziomie. Zamierzeniem organizatorów było pokazanie mieszkańcom gminy i powiatu tarnowskiego spektrum działań jakimi zajmuje się na co dzień straż pożarna. Minęły bowiem czasy, kiedy to ochotnicze jednostki straży pożarnej gasiły tylko pożary.

Tekst: Anita Lesiak

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl