SKLEP W ROŻNOWICACH

Grand Prix w ogólnopolskim projekcie “Zdrowo jem, więcej wiem”

26 czerwca 2018
Publikacja: REDAKCJA

We wrześniu 2017 roku klasa II Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II przystąpiła do VIII edycji projektu Zdrowo jem, więcej wiem organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, a objętego honorowym patronatem  Małżonki Prezydenta RP, Agaty Konrnhauser-Dudy.

Klasa przyjęła konkursową nazwę Orły i przez cały rok szkolny aktywnie realizowała liczne zadania stawiane przed każdym zespołem w trzech etapach. Wszyscy uczniowie angażowali się na zajęciach dotyczących zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, w różnorodnych konkursach tematycznych, a także w promowaniu podjętych przez zespół działań. Uczniowie zbierali informacje o cukrze i soli oraz ich zawartości w różnych produktach, poznawali zamienniki soli i cukru, uczyli się czytać etykiety, także w naturalnych warunkach sklepowych. Poznawali rolę konkretnych witamin. Uczyli się odpowiedzialności za wybory produktów do spożycia, zdobywali wiedzę o produktach niezbędnych i tych niewłaściwych oraz o znaczeniu ruchu. Opracowali i przeprowadzili wiele gier i zabaw ruchowych. Dużą atrakcją dla uczniów było przyrządzanie w szkole surówek z ulubionych owoców i warzyw, a także zajęcia w pobliskim ZSOiZ. Dzieci miały tu możliwość poznania układu pokarmowego, obejrzenia doświadczeń i wspólnego przygotowywania zdrowych musów owocowych i pieczenia babeczek z marchwi. Aby zachęcić młodsze koleżanki i kolegów do dobrych wyborów żywieniowych zespół odwiedził dwa przedszkola (w Zborowicach i Ciężkowicach), gdzie uczniowie prezentowali zilustrowane zasady Jak dbać o swoje zdrowie! i swoje liczne prace zachęcające do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej: plakaty, przepisy, historyjki, rymowanki oraz rozdali plakietki przedstawiające uśmiechnięte owoce i warzywa oraz hasło Projektu.

W każdym z etapów uczniowie otrzymali dyplomy przygotowane przez wychowawcę.

Na zakończenie przeprowadzona została twórcza zabawa Mapa myśli, porządkująca i utrwalająca wiadomości, a dzieciom przyznano tytuł i wręczono plakietki  Ekspert zdrowia.

Ogromne podziękowania należą się Rodzicom uczniów, którzy z zainteresowaniem i zrozumieniem przyjmowali informacje o przewidywanych działaniach i materiały na temat najważniejszych spraw związanych z żywieniem i aktywnością oraz mocno wspierali swoje pociechy w realizacji zadań konkursowych.

Nasze wyniki w kategorii KLAS II-III:

– etap jesienny: 18 miejsce   https://zdrowojem.fundacjabos.pl/index.php?m=wy&idwyniku=4

– etap zimowy: 12 miejsce   https://zdrowojem.fundacjabos.pl/index.php?m=wy&idwyniku=5

– etap wiosenny: 20 miejsce https://zdrowojem.fundacjabos.pl/index.php?m=wy&idwyniku=6

GRAND PRIX: 8 miejsce WYRÓŻNIENIE

https://zdrowojem.fundacjabos.pl/index.php?m=wy&idwyniku=8

Nagrody oraz dyplomy mają zostać przekazane w nowym roku szkolnym.

JESIEŃ

ZIMA

WIOSNA

Źródło: SP Ciężkowice
Autor: Joanna Roczniak

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl