Zbigniew Karciński

  Grand Prix w ogólnopolskim projekcie “Zdrowo jem, więcej wiem”

  26 czerwca 2018
  Publikacja: REDAKCJA

  We wrześniu 2017 roku klasa II Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II przystąpiła do VIII edycji projektu Zdrowo jem, więcej wiem organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, a objętego honorowym patronatem  Małżonki Prezydenta RP, Agaty Konrnhauser-Dudy.

  Klasa przyjęła konkursową nazwę Orły i przez cały rok szkolny aktywnie realizowała liczne zadania stawiane przed każdym zespołem w trzech etapach. Wszyscy uczniowie angażowali się na zajęciach dotyczących zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, w różnorodnych konkursach tematycznych, a także w promowaniu podjętych przez zespół działań. Uczniowie zbierali informacje o cukrze i soli oraz ich zawartości w różnych produktach, poznawali zamienniki soli i cukru, uczyli się czytać etykiety, także w naturalnych warunkach sklepowych. Poznawali rolę konkretnych witamin. Uczyli się odpowiedzialności za wybory produktów do spożycia, zdobywali wiedzę o produktach niezbędnych i tych niewłaściwych oraz o znaczeniu ruchu. Opracowali i przeprowadzili wiele gier i zabaw ruchowych. Dużą atrakcją dla uczniów było przyrządzanie w szkole surówek z ulubionych owoców i warzyw, a także zajęcia w pobliskim ZSOiZ. Dzieci miały tu możliwość poznania układu pokarmowego, obejrzenia doświadczeń i wspólnego przygotowywania zdrowych musów owocowych i pieczenia babeczek z marchwi. Aby zachęcić młodsze koleżanki i kolegów do dobrych wyborów żywieniowych zespół odwiedził dwa przedszkola (w Zborowicach i Ciężkowicach), gdzie uczniowie prezentowali zilustrowane zasady Jak dbać o swoje zdrowie! i swoje liczne prace zachęcające do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej: plakaty, przepisy, historyjki, rymowanki oraz rozdali plakietki przedstawiające uśmiechnięte owoce i warzywa oraz hasło Projektu.

  W każdym z etapów uczniowie otrzymali dyplomy przygotowane przez wychowawcę.

  Na zakończenie przeprowadzona została twórcza zabawa Mapa myśli, porządkująca i utrwalająca wiadomości, a dzieciom przyznano tytuł i wręczono plakietki  Ekspert zdrowia.

  Ogromne podziękowania należą się Rodzicom uczniów, którzy z zainteresowaniem i zrozumieniem przyjmowali informacje o przewidywanych działaniach i materiały na temat najważniejszych spraw związanych z żywieniem i aktywnością oraz mocno wspierali swoje pociechy w realizacji zadań konkursowych.

  Nasze wyniki w kategorii KLAS II-III:

  – etap jesienny: 18 miejsce   https://zdrowojem.fundacjabos.pl/index.php?m=wy&idwyniku=4

  – etap zimowy: 12 miejsce   https://zdrowojem.fundacjabos.pl/index.php?m=wy&idwyniku=5

  – etap wiosenny: 20 miejsce https://zdrowojem.fundacjabos.pl/index.php?m=wy&idwyniku=6

  GRAND PRIX: 8 miejsce WYRÓŻNIENIE

  https://zdrowojem.fundacjabos.pl/index.php?m=wy&idwyniku=8

  Nagrody oraz dyplomy mają zostać przekazane w nowym roku szkolnym.

  JESIEŃ

  ZIMA

  WIOSNA

  Źródło: SP Ciężkowice
  Autor: Joanna Roczniak

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl