Zbigniew Karciński

  Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej w Gromniku

  28 czerwca 2018
  Publikacja: Piotr Rutka

  W Gromniku na drodze wojewódzkiej W977 doszło do groźnie wyglądającego wypadku w którym uczestniczyły trzy pojazdy. Kierowca suzuki, 57-letni mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala.

  Dziś (28.06) około godziny 7.30 na drodze wojewódzkiej W977 w Gromniku w kierunku do Ciężkowic doszło do groźnego wypadku. Kierowca suzuki jadąc od Ciężkowic w kierunku Gromnika wjechał na przeciwległy pas ruch doprowadzając do zderzenia z ciągnikiem siodłowy przewożącym ponad 26 ton ładunku sypkiego. Samochód osobowy został zepchnięty z drogi, a kierowca, 57-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gorlickiego został zakleszczony w pojeździe. Po zderzeniu samochód ciężarowy również zjechał z drogi blokując naczepą oba pasy ruchu. W wypadku tym uczestniczył jeszcze drugi samochód osobowy, który chcą uniknąć zderzenia z ciężarówką zjechał z drogi do rowu. Aby wydostać kierowcę z wraku pojazdu niezbędna był pomoc strażaków, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu pomogli uwolnić mężczyznę i przekazali go załodze karetki pogotowia. Kierowca suzuki w stanie ciężkim został przetransportowany do tarnowskiego szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Pozostali uczestnicy tego wypadku nie odnieśli obrażeń. Droga wojewódzka na tym odcinku była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Pełny ruch został przywrócony dopiero około południa.

  Okoliczności oraz przyczyny wypadku wyjaśnią specjaliści z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w ramach prowadzonego postępowania.

   

  Źródło: KMP Tarnów

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl