Handlował w sieci „podróbkami”

05 marca 2019
Publikacja: Piotr Rutka

Blisko tysiąc osób padło ofiarami oszusta sprzedającego za pomocą Internetu podrobione buty. Korzystający ze znanych portali sprzedażowych, 26-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego oferował obuwie sportowe, w atrakcyjnych cenach – tyle tylko, że …z fałszywymi znakami towarowymi znanych, światowych marek.

Na trop właściciela podróbek wpadli zwalczający cyberprzestępczość policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy o procederze powiadomili swoich kolegów z Tarnowa. Śledztwem na miejscu, zajęli się mundurowi Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, pracujący pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

Ogrom czynności procesowych, z jakim mierzyli się śledczy, a pozwalający na zebranie niezbitego materiału dowodowego, wymagał długich miesięcy żmudnej pracy. Wreszcie w połowie ubiegłego tygodnia 26–latek został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszał zarzut popełnienia 1141 czynów, w tym oszustw oraz wprowadzenia do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowym. Mieszkańcowi naszego powiatu grozi nawet ośmioletni pobyt w zakładzie karnym.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl