Huczne witanie wiosny w Niepublicznym Przedszkolu „Uśmiech Dziecka” w Ciężkowicach

28 marca 2017
Publikacja: Katarzyna Roman

„Jak witać wiosnę to efektywnie i z pełnym zaangażowaniem” z takim właśnie założeniem wyszła dyrekcja oraz nauczyciele przedszkola. Na tydzień, w którym wypada Pierwszy Dzień Wiosny przygotowali oni liczne atrakcje dla dzieci.
21 marca przedszkolaki powitały Panią Wiosnę, która niespodziewanie pojawiła się w sali gimnastycznej recytując i śpiewając piosenki. Wspólnie z gościem dzieci wykonały Marzannę, aby ostatecznie „odgonić” zimę. Z uwagi na fakt, iż 21 marca jest nie tylko Pierwszym Dniem Wiosny, ale również Międzynarodowym Dniem Lasu, przedszkolaki posadziły w ogrodzie nowe drzewa i krzewy. W trakcie prac Pani Wiosna wyjaśniła wszystkim znaczenie lasów dla prawidłowego funkcjonowania naszej planety.
Natomiast 22 marca wszyscy świętowaliśmy „Światowy Dzień Wody”. W ramach obchodów tego święta dzieci dowiedziały się jakie znaczenie ma woda w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Przedszkolaki wykonywały różne interesujące doświadczenia z wodą, a także bardzo ciekawe prace plastyczne.
W związku z tym, że wszystko budzi się do życia, każda grupa podjęła się bardzo odpowiedzialnego zadania i założyła w sali zielone ogródki z ziołami.
Dzięki takim zajęciom przedszkolaki zdobyły nowe doświadczenia oraz wiadomości związane z hodowlą roślin. Od teraz dzieci zamieniły się w małych ogrodników i codziennie doglądają i pielęgnują swoje nowe kąciki przyrody.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl