II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

30 listopada 2017
Publikacja: Piotr Rutka

W dniu 26 października w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych odbyły się eliminacje II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej, w których udział wzięły uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Bruśniku – Laura Karpińska oraz Magdalena Chudzik ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Zborowicach. Uczennice prezentowały pieśni i piosenki patriotyczne, w których wykazały się wyjątkową interpretacją, barwą głosu i zdolnościami wokalnymi. Werdyktem jury zarówno Laura jak i Magda znalazły się w nielicznym gronie osób reprezentujących Powiat Tarnowski podczas ogólnopolskiego finału w Krakowie.

W półfinałowych zmaganiach wzięło udział ponad 1500 osób z całej Polski a do ścisłego finału zakwalifikowano 80 artystów.

Przesłuchania finałowe odbyły się w Sali Złotej Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego oraz w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Fieldorfa Nila, w dniach 10-12 listopada. Zwieńczeniem finałowych zmagań wokalnych był Koncert Galowy w niedzielę 12 listopada w Sali Koncertowej Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego, w którym uczennice wzięły udział.

Autor: Artur Hołda

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl