KWW Wspólny Powiat

  II Święto Grzyba w Polichtach

  21 września 2017
  Publikacja: Paweł Hołda

  Bogactwem małopolskiej wsi, oprócz ziemi i ludzi jej wiernych są kultura i tradycje, ukształtowane przez stulecia. Społeczności lokalne z dumą okazują swoje  legendy, przepisy kulinarne, odtwarzają zwyczaje i obrzędy, przypominają lokalną tradycję. 16 września w urokliwej miejscowości Gminy Gromnik – Polichtach odbyło się po raz drugi Święto Grzyba,  któremu patronował Powiat Tarnowski, a organizatorami była Rada Sołecka w Polichtach, Wójt Gminy Gromnik, Przewodniczący Rady Gminy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gromniku oraz Kołem Gospodyń Wiejskich z Policht.

  Tegoroczne święto było doskonałą okazją  do zaprezentowania lokalnych produktów oraz kultywowania tradycji i obyczajów kulinarnych. Na scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Polichtach, prezentując ciekawy program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. O godz. 18:00 wystąpił znany wszystkim kabareciarz Stan Tutaj, który rozbawił zebranych gości swoim występem. Jak na Święto Grzyba przystało, nie mogło na nim zabraknąć potraw z leśnych grzybów, przyrządzonych przez Koło Gospodyń.

  Kolejne Święto Grzyba w Polichtach należy zaliczyć do udanych, nie tylko ze względu na pyszne potrawy, ale duże starania ze strony organizatorów, aby wszystko wyszło jak najlepiej.

  Tekst: Justyna Ornat

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl