III Siemiechowski Przegląd Taneczny – 2017

  23 czerwca 2017
  Publikacja: Paweł Hołda

  14 czerwca 2017 r. w Domu Kultury w Siemiechowie odbyła się trzecia edycja Siemiechowskiego Przeglądu Tanecznego dla przedszkolaków. Organizatorem Przeglądu było Przedszkole Publiczne w Siemiechowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku.

  Celem wydarzenia było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej i integracja dzieci z różnych przedszkoli. W przeglądzie udział wzięły dzieci z 14 placówek przedszkolnych: Przedszkola Niepublicznego pw. Św. Rodziny w Zakliczynie, Przedszkola Publicznego w Stróżach, Zespołu Szkoły Podstawowej w Filipowicach, Przedszkola Niepublicznego w Olszynach, Przedszkola Publicznego nr 1 w Zakliczynie, Przedszkola Publicznego nr 1 oddział w Lusławicach, Przedszkola Publicznego w Siemiechowie z dwóch oddziałów, Przedszkola Publicznego z Turzy z dwóch oddziałów, Przedszkola Publicznego w Gromniku, Szkoły Podstawowej w Faściszowej, Przedszkola Publicznego z Paleśnicy, Przedszkola Niepublicznego w Wróblowicach, Przedszkola Publicznego w Rzepienniku Marciszewskim.

   Na siemiechowskiej scenie zaprezentowało się 180 dzieci, pięknie wystrojonych,  wspaniale przygotowanych, które wszystkich zachwyciły swoim artystycznym występem. Przegląd miał charakter wspólnej zabawy i wszystkie zespoły taneczne były nagradzane gromkimi brawami, ponieważ pokazały wysoki poziom swych umiejętności. Jury Przeglądu w składzie: Agnieszka Filipowicz oraz Zdzisław Maniak miało za zadanie dokonać wyróżnień, co nie było łatwe, ale po naradzie postanowiło przyznać wyróżnienie dla Przedszkola Publicznego w Turzy i Przedszkola Publicznego w Paleśnicy oraz nagrodę specjalną dla oddziału przedszkolnego w Siemiechowie.

  Pani Agnieszka Filipowicz podziękowała wszystkim dzieciom gratulując pięknych występów oraz nauczycielom za trud przygotowania dzieci i za fantastyczne stroje podkreślając równocześnie, że z roku na rok poziom przeglądu wzrasta i jest coraz piękniejszym widowiskiem radującym organizatorów jak i też uczestników. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali pięknymi medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi oraz słodkościami.

  Tekst: Maria Kubiś

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl