INFORMACJA WPROST:  „Europejska przyjaźń kwitnie” – nasze partnerstwo pozostaje żywe pomimo epidemii koronawirusa!


Niezwykle miła przesyłka przybyła dzisiaj do nas z niemieckiego miasta partnerskiego Illingen. Otrzymaliśmy cebulki kwiatów, które symbolizują wieloletnią przyjaźń i wspólnotę europejską. Wraz z kwiatami w ciepłych słowach burmistrz Illingen, Armin König i przewodniczący Niemiecko – Polskiego Kręgu Przyjaźni w Illingen, Michael Stoll zapewniają o solidarności, przyjaźni i z niecierpliwie oczekują na spotkanie, które ze względu na pandemię w tym roku nie jest możliwe.

– Chciałbym Wam w tym trudnym czasie przesłać mały znak solidarności i wspólnoty europejskiej. „Europejska przyjaźń kwitnie” – nasze partnerstwo pozostaje żywe pomimo epidemii koronawirusa. Cebulki kwiatów są osobistym prezentem – symbolem naszego partnerstwa. (…) Niech te kolorowe mieszanki nasion zamienią się we wspaniałe kwiaty, jako symbol naszej wspólnej więzi! Życzę Wam wszystkim, abyście dobrze znieśli ten kryzys, przede wszystkim pozostali w zdrowiu i niecierpliwie czekam na wspólne spotkanie!

Z najlepszymi życzeniami
Dr Armin König
Burmistrz

Moje drogie Przyjaciółki i Przyjaciele z miasta partnerskiego Tuchów. Jak już ustaliliśmy w korespondencji z burmistrz Magdaleną i Adamem, jest nam bardzo przykro, że musieliśmy odwołać nasze tegoroczne spotkanie. Jednak nasza wieloletnia przyjaźń nie może na tym ucierpieć. Dlatego z zadowoleniem przyjmujemy podjęcie przez władze regionu Saary akcji „Europejska przyjaźń kwitnie” jako ważny znak solidarności, które chcą się dzielić kwiatami z Wami i Nami.

Kampania ta stanowi zatem symbol wielkiej solidarności pomiędzy burmistrzami Tuchowa i Illingen, serdecznego połączenia społeczności obu gmin, które wspierają się wzajemnie od wielu lat.

Niech wszystkie kwiaty zakwitną i przyczynią się do dalszego umacniania europejskiej myśli i wspólnoty.

W imieniu Niemiecko – Polskiego Kręgu Przyjaciół Illingen
Michael Stoll, przewodniczący

– Serdecznie dziękuję Przyjaciołom z Kraju Saary za wspaniałą i bardzo potrzebną inicjatywę w trudnych czasach. Również oczekuję na spotkanie zarówno z członkami Niemiecko – Polskiego Kręgu Przyjaźni w Illingen, ale także burmistrzem, Arminem König. Mimo iż objęłam swój urząd ponad rok temu, nie miałam jeszcze przyjemności osobistego spotkania. Pozostaję w kontakcie internetowym, który też jest ważny i dla mnie cenny.

powiedziała Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.INFORMACJA WPROST 

została wygenerowana automatycznie.
Źródło oryginalnej treści:
https://www.tuchow.pl/europejska-przyjazn-kwitnie-nasze-partnerstwo-pozostaje-zywe-pomimo-epidemii-koronawirusa/ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl