INFORMACJA WPROST:  Narodowe Święto Niepodległości w gminie Tuchów


Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Co roku, 11 listopada, w całym kraju, organizowane są obchody na szeroką skalę. Z uwagi na pandemię i obowiązujące obostrzenia sanitarne, w tym roku konieczna stała się zmiana dotychczasowej formuły. Również w naszej gminie uroczystości zostały ograniczone.

Program obchodów dnia 11 listopada br.

  • godz. 10.00 – msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Jakuba Starszego Apostoła w Tuchowie (transmisja),
  • godz. 11.00 – złożenie kwiatów na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku przez burmistrza Tuchowa Magdalena Marszałek, starostę tarnowskiego Romana Łucarza i wójta gminy Pleśna Józefa Knapika – współorganizatorów corocznych uroczystości w Łowczówku.

Mając na uwadze konieczność przestrzegania rygoru sanitarnego serdecznie zapraszamy do wspólnego – bezpiecznego – świętowania, np. poprzez wywieszenie flag narodowych, czy włączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu”, w ramach której każdy może 11 listopada w samo południe przyłączyć się do śpiewania Hymnu Państwowego.

Punktualnie o godz. 12.00 w większych stacjach radiowych i telewizyjnych będzie można wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego i przyłączyć się do wspólnego śpiewania. Ze względu na epidemię wiele inicjatyw z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości zorganizowanych zostało z myślą o zdalnym dostępie, m.in. wydarzenia przygotowane przez Biuro Programu „Niepodległa”. Szczegółowe informacje dotyczące obchodów 11 listopada zainteresowani mogą znaleźć na stronie internetowej www.niepodlegla.gov.plINFORMACJA WPROST 

została wygenerowana automatycznie.
Źródło oryginalnej treści:
https://www.tuchow.pl/narodowe-swieto-niepodleglosci-w-gminie-tuchow-3/ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl