Informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych Burmistrza Gminy Ciężkowice

08 grudnia 2020
Publikacja: Piotr Rutka

Uroczystości pogrzebowe Burmistrza Gminy Ciężkowice – Zbigniewa Jurkiewicza odbędą się w sobotę 12 grudnia br. Msza św. żałobna odprawiona zostanie w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach o godz. 12.00, którą poprzedzi modlitwa różańcowa w intencji zmarłego o godz. 11.30.

Uprzejmie przypominamy, że z uwagi na obowiązujące w całym kraju ograniczenia epidemiologiczne w kościele w czasie Mszy św. może przebywać maksymalnie 84 osoby. Z tego względu bardzo prosimy, aby pozostawić miejsce w kościele dla najbliższej Rodziny Zmarłego oraz przedstawicieli oficjalnych delegacji.

Poczty sztandarowe również zajmą miejsca wyznaczone wokół kościoła.

Z myślą o osobach, które zechcą pożegnać Pana Burmistrza, a nie będą mogły wejść do Sanktuarium, na placu kościelnym, zamontowany zostanie ekran wizyjny (telebim). Ponadto informujemy, że Msza św. pogrzebowa będzie transmitowana na żywo, za pośrednictwem Internetu.

Jednocześnie prosimy uczestników pogrzebu o przestrzeganie rygoru sanitarnego, w szczególności obowiązku zachowania odległości nie mniejszej niż 1,5 m oraz obowiązku zakrywania ust i nosa.

Mieszkańców prosimy o nieparkowanie samochodów w centrum Ciężkowic oraz w sąsiedztwie kościoła. Pozostawmy miejsca postojowe dla osób, które przybędą na uroczystości pogrzebowe spoza terenu naszej gminy.

Bardzo prosimy o przestrzeganie powyższych zaleceń i dziękujemy za zrozumienie.

Tekst: UG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl