SKLEP W ROŻNOWICACH

  Inicjatywy lokalne w ramach programu Dom Kultury+

  16 września 2017
  Publikacja: CKiP

  Od sierpnia br. w Gminie Ciężkowice ruszył projekt „Skrzynia pełna talentów” w ramach programu “Dom Kultury+” Narodowego Centrum Kultury, realizowany przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

  W miejscowości Tursko w projekcie po nazwą “Siedem świetlicowych, świetnych spotkań z muzyką” odbywają się warsztaty artystyczne. Uczniowie szkoły muzycznej oraz inne dzieci uzdolnione muzycznie mają za zadanie przygotować cykl występów, które zaprezentują m.in. przy okazji zainicjowania działalności Wiejskiego Domu Kultury w Tursku. W finale projektu grupa dzieci zaangażowana w przygotowanie występów weźmie udział w warsztatach wyjazdowych w Muzeum Etnograficznym i Regionalnym w Tarnowie.

  W Ciężkowicach pod nazwą projektu “Artystyczne lato – spotkanie dwóch teatrów” zorganizowano warsztaty teatralne dla grupy 15 osób, w tym warsztaty z rytmiki, tańca i makijażu teatralnego. Projekt powstał w Grupie Teatralnej Synapsy. Na zakończenie, uczestnicy projektu będą przekazywać swoje umiejętności, nabyte na warsztatach, przybyłym osobom i grupie teatralnej seniorów oraz przedstawią improwizowane przedstawienie.

  W Kipsznej projekt o nazwie “Pokoleniami dla pokoleń” polega na uzupełnieniu istniejących ksiąg pamiątkowych miejscowości współczesnymi wydarzeniami i faktami z życia wsi – nieuzupełnianych od paru lat. Na zakończenie projektu zaprezentowana zostanie księga pamiątkowa oraz zostanie zorganizowana wystawa fotograficzna, przedstawiająca współczesne i historyczne zdjęcia miejscowości.

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl