Jasełka na wesoło i z przytupem na Golance

  10 stycznia 2017
  Publikacja: Paweł Hołda

  8 stycznia w Szkole Podstawowej w Golance odbyło się spotkanie opłatkowe dla chorych i samotnych . Pomysłodawcą tego wydarzenia, jak zaznaczyła pani sołtys Małgorzata Dębosz był prezes Stowarzyszenia Promującego Rozwój Wsi Golanka.

  Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem księdza proboszcza Andrzeja Mirka. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele. Po mszy świętej widzowie zgromadzeni na sali sportowej obejrzeli spektakl pt. „Jasełka na wesoło i z przytupem” przygotowany przez społeczność wsi Golanka pod przewodnictwem dr Małgorzaty Hołdy-Kuchnik i Anny Gaj. Przedstawienie ukazywało historię Bożego Narodzenia z elementami humorystycznymi.

  Nie zabrakło tańców, które miały na celu uświetnić przygotowany występ. Podczas jasełek widzowie wraz aktorami odśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. W spektaklu udział wzięło ponad 20 osób, które jak podkreślały po występie z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w realizowanym projekcie. Po przedstawieniu zebrani goście połamali się opłatkiem składając najserdeczniejsze życzenia. Spotkanie zakończyło się uroczystym obiadem.

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl