“Cud Betlejemskiej nocy” w Brzozowej

  28 grudnia 2016
  Publikacja: Paweł Hołda

  W wigilijny wieczór i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w Domu Ludowym w Brzozowej, głośno i radośnie zabrzmiało „Bóg  się rodzi, moc truchleje…”. Tym kolędowym akcentem zakończyło się przedstawienie jasełkowe. Obok tradycyjnych treści, nawiązujących do cudu narodzenia Pana w betlejemskiej szopie, spektakl odniósł się do kondycji współczesnego człowieka  w dynamicznie rozwijającym się świecie.

  Traktował o tym, jak ludzie – otoczeni techniką oraz nowinkami cyfrowymi ułatwiającymi życie – łatwo mogą wpaść w pułapkę zła, pod różnymi jego postaciami. Stąd  każdy człowiek musi być ostrożny i czujny wobec niebezpieczeństw i zagrożeń współczesnego świata, by móc ochronić siebie, ale także innych, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Bez wątpienia pomocną i potężną bronią w tej walce będzie miłość płynąca od narodzonego Chrystusa. Miłość ta ”musi zwyciężyć”, jak wynikało z ogólnego przesłania przedstawienia,  jednak warunkiem tego zwycięstwa  jest wzbudzenie jej w każdym z nas oraz podzielenie się nią z drugim człowiekiem.

  Organizacja spektaklu była dużym przedsięwzięciem. Wzięło w nim udział około czterdziestu aktorów. Grupę tę stanowili dorośli, młodzież i dzieci. Wszyscy artyści włożyli wiele pracy w przygotowania do występu, co finalnie zaowocowało tym, że świetnie poradzili sobie ze swoimi rolami. Widzom dostarczyli emocji i wzruszeń, ale także sporej dawki humoru. Mamy również nadzieję, że pobudzili do wielu refleksji i pomogli w dobrym przeżyciu Świąt.

  {materiał nadesłany}

  Autor: Bolesław Buratowski
  Zdjęcia: Zbigniew Gotfryd

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl