“Cud Betlejemskiej nocy” w Brzozowej

28 grudnia 2016
Publikacja: Paweł Hołda

W wigilijny wieczór i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w Domu Ludowym w Brzozowej, głośno i radośnie zabrzmiało „Bóg  się rodzi, moc truchleje…”. Tym kolędowym akcentem zakończyło się przedstawienie jasełkowe. Obok tradycyjnych treści, nawiązujących do cudu narodzenia Pana w betlejemskiej szopie, spektakl odniósł się do kondycji współczesnego człowieka  w dynamicznie rozwijającym się świecie.

Traktował o tym, jak ludzie – otoczeni techniką oraz nowinkami cyfrowymi ułatwiającymi życie – łatwo mogą wpaść w pułapkę zła, pod różnymi jego postaciami. Stąd  każdy człowiek musi być ostrożny i czujny wobec niebezpieczeństw i zagrożeń współczesnego świata, by móc ochronić siebie, ale także innych, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Bez wątpienia pomocną i potężną bronią w tej walce będzie miłość płynąca od narodzonego Chrystusa. Miłość ta ”musi zwyciężyć”, jak wynikało z ogólnego przesłania przedstawienia,  jednak warunkiem tego zwycięstwa  jest wzbudzenie jej w każdym z nas oraz podzielenie się nią z drugim człowiekiem.

Organizacja spektaklu była dużym przedsięwzięciem. Wzięło w nim udział około czterdziestu aktorów. Grupę tę stanowili dorośli, młodzież i dzieci. Wszyscy artyści włożyli wiele pracy w przygotowania do występu, co finalnie zaowocowało tym, że świetnie poradzili sobie ze swoimi rolami. Widzom dostarczyli emocji i wzruszeń, ale także sporej dawki humoru. Mamy również nadzieję, że pobudzili do wielu refleksji i pomogli w dobrym przeżyciu Świąt.

{materiał nadesłany}

Autor: Bolesław Buratowski
Zdjęcia: Zbigniew Gotfryd

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl