Jastrzębska wigilia dla osób starszych i samotnych

17 grudnia 2017
Publikacja: Aneta Adamczyk

Kontynuując tradycję świąteczną, wzorem lat ubiegłych, Regionalne Stowarzyszenie Pogórzan wspólnie z Radą Sołecką wsi Jastrzębia, przy dużym zaangażowaniu sołtys wsi Jadwigi Haraf oraz radnych Rady Miejskiej w Ciężkowicach- Zbigniewem Jurkiewiczem oraz Romualdem Harafem zostało zorganizowane spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych z terenu parafii Jastrzębia. Gościnnie w spotkaniu udział wzięli również mieszkańcy wsi Falkowa razem z radnym Powiatu Tarnowskiego Michałem Koralikiem. W spotkaniu udział wziął również radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch.

Po uroczystej Mszy Św. sprawowanej w intencji uczestników w kościele parafialnym w Jastrzębi, wszyscy udali się do Domu Kultury w Jastrzębi, gdzie rozpoczął się wieczór wigilijny. Łamiąc się opłatkiem składano sobie życzenia świąteczno- noworoczne. Nie zabrakło również wigilijnych potraw, takich jak kapusta z grochem, pierogi ze śliwkami, tradycyjna ryba i barszcz z uszkami.

Oprawę muzyczną spotkania przygotował miedzy innymi zespół młodzieżowy ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębi wraz z opiekunem grupy Arturem Hołdą. W tak wyjątkowy wieczór Kapela Pogórzanie z Jastrzębi wykonała koncert kolęd i pastorałek prezentując tym samym swój bogaty repertuar kolędowy.

Z tego miejsca Stanisław Haraf- prezes Regionalnego Stowarzyszenia Pogórzan pragnie podziękować członkom kapeli Pogórzanie za wspólny występ, na czele z kierownikiem Domu Kultury w Jastrzębi Stanisławem Desiem oraz wszystkim uczestnikom za piękne przeżywanie pamiątki narodzin Jezusa, życząc tym samym zdrowych, radosnych, pełnych ciepła i dobroci świat Bożego Narodzenia. 

Tekst: Stanisław Haraf
Zdjęcia: Aneta Adamczyk, Stanisław Deś

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl