KWW Wspólny Powiat

  Jastrzębska wigilia dla osób starszych i samotnych

  17 grudnia 2017
  Publikacja: Aneta Adamczyk

  Kontynuując tradycję świąteczną, wzorem lat ubiegłych, Regionalne Stowarzyszenie Pogórzan wspólnie z Radą Sołecką wsi Jastrzębia, przy dużym zaangażowaniu sołtys wsi Jadwigi Haraf oraz radnych Rady Miejskiej w Ciężkowicach- Zbigniewem Jurkiewiczem oraz Romualdem Harafem zostało zorganizowane spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych z terenu parafii Jastrzębia. Gościnnie w spotkaniu udział wzięli również mieszkańcy wsi Falkowa razem z radnym Powiatu Tarnowskiego Michałem Koralikiem. W spotkaniu udział wziął również radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch.

  Po uroczystej Mszy Św. sprawowanej w intencji uczestników w kościele parafialnym w Jastrzębi, wszyscy udali się do Domu Kultury w Jastrzębi, gdzie rozpoczął się wieczór wigilijny. Łamiąc się opłatkiem składano sobie życzenia świąteczno- noworoczne. Nie zabrakło również wigilijnych potraw, takich jak kapusta z grochem, pierogi ze śliwkami, tradycyjna ryba i barszcz z uszkami.

  Oprawę muzyczną spotkania przygotował miedzy innymi zespół młodzieżowy ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębi wraz z opiekunem grupy Arturem Hołdą. W tak wyjątkowy wieczór Kapela Pogórzanie z Jastrzębi wykonała koncert kolęd i pastorałek prezentując tym samym swój bogaty repertuar kolędowy.

  Z tego miejsca Stanisław Haraf- prezes Regionalnego Stowarzyszenia Pogórzan pragnie podziękować członkom kapeli Pogórzanie za wspólny występ, na czele z kierownikiem Domu Kultury w Jastrzębi Stanisławem Desiem oraz wszystkim uczestnikom za piękne przeżywanie pamiątki narodzin Jezusa, życząc tym samym zdrowych, radosnych, pełnych ciepła i dobroci świat Bożego Narodzenia. 

  Tekst: Stanisław Haraf
  Zdjęcia: Aneta Adamczyk, Stanisław Deś

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl