Jubileusz stu lat Pani Zofii Ferenc z Brzozowej

30 grudnia 2019
Publikacja: Paweł Hołda

„W Brzozowej mieszkam od urodzenia, czyli od prawie 100 lat. Urodziłam się zaś 26 grudnia 1919 roku. Mój ojciec zmarł dwa miesiące po tym, jak się urodziłam i zostałam sama z matką, z którą przeprowadziłam się do moich dziadków na Faściszową. Cztery lata później moja mama ponownie wyszła za mąż i wyprowadziła się do męża, a ja zostałam sama z dziadkami.” (fragm.. wywiadu przeprowadzonego we wrześniu 2019 r. z Panią Zofią Ferenc przez Wiktorię Ozgę, ucz. I LO w Tarnowie).

Pani Zofia Ferenc, mieszkanka Brzozowej w gminie Gromnik, ukończyła sto lat. Przeżyła dramat II wojny światowej, cudem uniknęła wywózki do obozu i śmierci. Ciężko pracowała, wychowywała dzieci i wnuki. Wraz z rodziną przeżywała radości i troski codzienności. Pani Zofia cieszy się dobrym zdrowiem i takim samym samopoczuciem.

W dniu 27 grudnia 2019 roku członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Brzozowej „Brzozowianki” przygotowały Jubileusz stu lat Pani Zofii Ferenc. Oprócz dostojnej Jubilatki i Jej Rodziny w uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz: Bogdan Stasz – Wójt Gminy Gromnik, który odczytał listy gratulacyjne od Premiera i Wojewody, Czesław Cudek – Przewodniczący Rady Gminy Gromnik, Wojciech Żaba – Radny Gminy Gromnik, Krzysztof Chwistek – Zastępca Kierownika USC, Wojciech Gądek – Sołtys Brzozowej, Jolanta Rutka – Sołtys Policht; organizacji oraz stowarzyszeń działających na terenie miejscowości: Ochotniczej Straży Pożarnej – dh Stanisław Gniadek, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – Jolanta Olszewska i Ludmiła Wójcik, Parafialnego Zespołu Caritas – Maria Gucwa i Agata Osysko, Koła Gospodyń Wiejskich w Polichtach – Zofia Gucwa; Parafii: ks. Stanisław Wojtas – Proboszcz, ks. Sebastian Piech – Wikariusz, uczniowie SP Brzozowa: Weronika Barnaś, Patrycja Smagacz i Mariusz Kieroński oraz sąsiedzi. Jubilatka nie kryła szczęścia. Emanowały od niej spokój i radość z uroczystości. Przyjęła moc kwiatów i okolicznościowych upominków. Po wzniesionym toaście, odśpiewaniu „Dwieście lat…” i złożeniu życzeń uczestnicy Jubileuszu spożyli obiad, po nim urodzinowy tort, a na koniec oddali się niekończącym rozmowom i wspomnieniom.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli na uroczystość, a szczególnie portalowi Pogorze24 za patronat medialny.

Tekst: K. Gotfryd

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl