Jubileusz Zespołu Regionalnego “Młodzi Jastrzębianie”

16 lutego 2017
Publikacja: Katarzyna Roman

11 lutego w Domu Kultury w Jastrzębi odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone jubileuszowi 10-lecia pracy Zespołu Regionalnego „Młodzi Jastrzębianie”. Była to również dobra okazja, aby podsumować działalność Zespołu „Pogórzanie” w 2016 roku.
W trakcie spotkania kierownik Domu Kultury Stanisław Deś w formie prezentacji multimedialnej podsumował dekadę pracy zespołu. Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach Zdzisław Szczerba odczytał List Gratulacyjny w imieniu Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza.. Włodarz gminy skierował wiele ciepłych słów do wszystkich członków grupy, pochwalił ich działalność, a nawet nazwał “ambasadorami ciężkowickiej ziemi”.
Osoby najbardziej zaangażowane i najdłużej będące w Zespole “Młodzi Jastrzębianie” otrzymali rzeczowe nagrody indywidualne ufundowane przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice. Specjalne Dyplomy z podziękowaniami trafiły do rąk kierownika Zespołu Stanisława Desia oraz długoletniej choreograf Zespołu: Pani Magdaleny Witkowskiej i obecnego choreografa Janusza Cierlika.

W kolejnym punkcie podsumowania pracy Zespołów Regionalnych działających w Domu Kultury przyszedł czas na podsumowanie działalności w 2016 roku Zespołu „Pogórzanie”.
Podobnie jak przy poprzednim Zespole Kierownik DK Stanisław Deś posłużył się formą prezentacji multimedialnej. Pokaz zdominowały fakty związane z ogromnym sukcesem Zespołu, jakim bez wątpienia było nagranie wspólnej płyty z zespołem „Pectus”. Prezentacja zatytułowana „W drodze na wielką scenę ‘’ zawierała informacje o pierwszym spotkaniu z liderem zespołu Pectus, wspólne próby i nagrania telewizyjne, wywiady oraz koncert w Warszawie 7 stycznia br.

Wydarzenie zakończył Bal Muzyków, a do tańca przygrywało aż sześć zespołów. Rozpoczęli oczywiście „Pogórzanie” a po nich na scenie kolejno zagrały takie zespoły jak: „Ex Time”, „Con Amore”, „Pogórze Folk Band”, „Bobowscy” i „Libero”.

 

Źródło: Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl