Kamil Szostek pokonał Zurich Maraton w Sewilli

12 marca 2018
Publikacja: Paweł Hołda

Pamiętacie Kamila Szostka – maratończyka z Ostruszy? Pomimo, że Kamil mieszka obecnie w Irlandii to nie odpuszcza swojej pasji i ciągle biega. Niedawno, wystartował w  kolejnym maratonie. Wraz z 11 osobową grupą Polskich biegaczy z Irlandii wyruszył do Hiszpanii, gdzie 25 lutego odbył się 34 Zurich Maraton w Sewilli. Jest to jeden z największych maratonów w tym kraju. Na starcie stawiło się ponad 13 tysięcy biegaczy z 74 krajów.

Po ciężkiej walce na trasie Kamil dotarł na metę z bardzo dobrym wynikiem 3h 53 sek. Poprawiając swój poprzedni najlepszy wynik na tym dystansie o ponad 9 minut. Zapewniło mu to 810 pozycję, co świadczy o bardzo wysokim poziomie sportowym zawodów, które jednocześnie były mistrzostwami Hiszpanii w maratonie. Trasę 42km 195m najszybciej pokonał Kenijczyk Tuwei Dickson Kipsang w czasie 2h 8min 18s. Wśród kobiet tryumfowała Hiszpanka Kaoutar Boulaid z czasem 2h 25 32s.

Jak mówi sam Kamil: ,,czuję lekki niedosyt, gdyż planem było złamanie bariery trzech godzin. Jednak dystans maratoński rządzi się własnymi prawami. Trzeba się cieszyć z tego co jest i pracować dalej”.

Kamilowi życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów, a Państwa zapraszamy do obejrzenia kilku migawek z hiszpańskiego maratonu.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Origum
AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl