SKLEP W ROŻNOWICACH

Kamil Szostek powraca w wielkim stylu

14 czerwca 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Po kilku latach nieobecności w wielkim stylu powraca Kamil Szostek. Biegacz z gminy Ciężkowice od paru lat mieszka w Dublinie stolicy Irlandii, jednak nie porzucił zamiłowania do biegania i propagowania tego rodzaju aktywności fizycznej.

Czynnie bierze udział w różnego rodzaju biegach oraz inicjatywach sportowych, a także jest współtwórcą, a zarazem zawodnikiem amatorskiego klubu sportowego zrzeszającego Polskich biegaczy z terenu całej Irlandii.

Polish Runners Club Ireland – taką nosi nazwę klub, składa się  z ponad 200 biegaczy na każdym poziomie zaawansowania. Począwszy na całkowicie początkujących, kończąc na niemal wyczynowych biegaczach.

Z pośród nich aż 17 osób  w ubiegłą niedziele 04.06. wzięło udział w 11 edycji Cork Maraton. Jest to drugi pod względem liczebności uczestników maraton w Irlandii po Dublin Maraton, w którym w ubiegłym roku wystartowało blisko 17 500 biegaczy co uczyniło go 4 największym maratonem w Europie. W obydwu z  nich nie zabrakło naszego biegacza.

Jednak na szczególną uwagę zasługuje ten rozgrywany w Cork gdyż to właśnie na jego trasie Kamil Szostek poprawił  swój rekord życiowy z Krakowa o 5 minut i na mecie zameldował się w znakomitym czasie 3h 9min 42s co zapewniło mu wysokie 81 miejsce open oraz 22 w swojej kategorii wiekowej.      

Z dystansem 42km195m oraz dużą ilością wzniesień  najszybciej poradził sobie Amerykanin, Chris Mocko 2h 26m 42s.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż maraton ukończyło 1150 osób z 47  różnych narodowości.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl