Kłusownik wpadł przez narkotyki

04 października 2019
Publikacja: m@c

Gorliccy policjanci zatrzymali  26 – latka z gminy Sękowa, który na terenie leśnym w pobliżu swego miejsca zamieszkania uprawiał krzewy konopi oraz posiadał susz konopi. Ponadto, w trakcie przeszukania domu mężczyzny policjanci znaleźli nielegalnie posiadaną broń, amunicję, głowy koźląt sarny wraz z porożami oraz mięso z jelenia.

W ubiegły  piątek (27 września ) policjanci Wydziału Kryminalnego gorlickiej komendy Policji ustalili, że na terenie leśnym w gminie Sękowa – może znajdować się plantacja konopi. W oddalonym od drogi lesie funkcjonariusze znaleźli ogrodzone i monitorowane poletko, na którym rosło 47 krzewów konopi. Ustalenia pracujących nad sprawą policjantów doprowadziły do osoby, która miała trudnić się tym przestępczym procederem. Jeszcze tego samego dnia policjanci złożyli wizytę 26 – latkowi z gminy Sękowa. W trakcie przeszukania domu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli 5 suszących się łodyg konopi wraz z kwiatostanami, a także nielegalnie posiadaną broń i amunicję. W znajdujących się w domu zamrażarkach policjanci ujawnili 18 głów koźląt sarny wraz z porożami oraz kilkadziesiąt kilogramów mięsa z dzikiej zwierzyny.Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Prokurator postawił mu kilka zarzutów: nielegalnej uprawy konopi, posiadania narkotyków, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz kłusownictwa.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 26-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gorlice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl