Kolejne fałszywe alarmy bombowe. Także w Ciężkowicach!

07 maja 2019
Publikacja: REDAKCJA

W dniu 7 maja 2019, po godzinie 7.00 służby ratownicze zostały zaalarmowane i zadysponowane do Ciężkowic, gdzie w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych miała rzekomo zostać podłożona bomba. Na miejsce przybyły służby takie jak: Ochotnicza Straż Pożarna z Ciężkowic i Zborowic, Państwowa Straż Pożarna z Tarnowa oraz z posterunku z Siedlisk, Policja z Ciężkowic i Tarnowa Pogotowie Energetyczne, a także Pogotowie Gazowe. Działania służb skupiły się przede wszystkim na ewakuacji osób znajdujących się na terenie obiektu. Specjalistyczna grupa z psem tropiącym sprawdziła budynek pod kątem obecności ładunku wybuchowego. Nie wykryto żadnego zagrożenia.

Podobne alarmy odnotowano także w szkołach średnich w Tarnowie oraz szkole średniej w Ryglicach.

Komunikat Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w sprawie alarmów bombowych

W godzinach rannych otrzymaliśmy informacje o alarmach bombowych w niektórych szkołach. Każdy taki sygnał został sprawnie ale też szczegółowo i skrupulatnie sprawdzony poprzez kontrole pirotechniczne w szkołach. Alarmy te okazały się fałszywe, nie było także konieczności ewakuacji osób.

Równoległe policjanci ustalają sprawcę bądź sprawców tych fałszywych zgłoszeń. Przypominamy, że kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia całą lawinę działań Policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich zgłoszeń są jednak ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Sprawcy muszą się liczyć także z odpowiedzialnością cywilnoprawną, możliwością obciążenia kosztami przeprowadzonej akcji, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji.

Źródło: OSP KSRG Ciężkowice, KMP Tarnów, własne

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
Origum
HITPOL
MSERWIS v2

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl