Kolejne kilometry dróg powiatowych zostaną wyremontowane dzięki środkom z MSWiA

23 listopada 2018
Publikacja: Paweł Hołda

Kolejne kilometry dróg powiatowych zostaną wyremontowane dzięki środkom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Powiat Tarnowski otrzymał promesę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w postaci remontów dróg powiatowych, w wysokości 1 mln 360 tys. zł. Środki te zostaną wykorzystane na zrealizowane czterech zadań w gminach: Ryglice, Skrzyszów i Rzepiennik Strzyżewski.

W Gminie Ryglice wyremontowany zostanie odcinek drogi powiatowej nr 1357 Tarnów – Ryglice – Żurowa – Ołpiny w miejscowości Ryglice oraz drugi odcinek w miejscowości Kowalowa – w ciągu drogi powiatowej nr 1385 relacji Jasło – Ryglice – Tuchów. Łącznie na terenie tej gminy wyremontowanych zostanie ponad 2 km 700 m dróg powiatowych.

W Gminie Skrzyszów przeprowadzony zostanie remont odcinka drogi powiatowej nr 1378 Szynwałd – Pogórska Wola – Wałki w miejscowości Ładna, o łącznej długości 600 m.

Z kolei w Gminie Rzepiennik Strzyżewski wyremontowany będzie 400 metrowy odcinek drogi powiatowej nr 1403 w miejscowości Olszyny.  

Całkowita wartość zrealizowanych zadań wyniesie 1 mln 700 tys. zł. Środki przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pokryją 80% kosztów prac, zaś z budżetu Powiatu Tarnowskiego  zadania te dofinasowane zostaną kwotą 340 tys. zł.

W ramach prac remontowych położone zostaną nowe nakładki o grubości 10 cm oraz będą uzupełnione pobocza na tych odcinkach drogowych – mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz. – W 2018 roku zrealizowaliśmy osiem zadań na drogach powiatowych, z wykorzystaniem środków z MSWiA. Teraz otrzymaliśmy środki na cztery kolejne zadania, co daje nam łącznie rekordową dla powiatu liczbę 12 zadań zrealizowanych z dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w skali jednego roku. Te 12 zadań to ponad 15 km wyremontowanych dróg  – podkreśla Starosta.

Jesteśmy już po przetargach, stąd prace związane z tymi inwestycjami remontowymi ruszą, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe – informuje Roman Łucarz. – Nasze starania o pozyskanie wspomnianych dotacji wsparł Wicewojewoda Małopolski Pan Józef Gawron, za co pragnę, w imieniu całego Zarządu Powiatu, serdecznie mu podziękować.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl