Kolejni pseudokibice za kratami

22 listopada 2019
Publikacja: m@c

„Kryminalni” z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie realizują kolejne zatrzymania pseudokibiców tarnowskich drużyn piłkarskich. Troje mężczyzn w wieku 17 i 18 lat już trafiło do aresztu.

Trwają policyjne działania w sprawach osób, które od września do listopada, na terenie Tarnowa dokonały kilku pobić. Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali właśnie kolejnych pseudokibiców czynnie uczestniczących w chuligańskich wybrykach w centrum miasta. Tym razem w ręce policjantów wpadli tarnowianie w wieku 17, 18 i 22 lat. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania odnalezione zostały maczety i gaz pieprzowy.

Zgromadzone dowody pozwoliły śledczym na przedstawienie zatrzymanym kibolom zarzutów udziału w pobiciach o charakterze chuligańskim, narażających pokrzywdzonych na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Wszyscy zostali też doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która wystąpiła do sądu o środek izolacyjny dla 17 i 18-latka. Ten ostatni przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował ich na 3 miesiące. Trzeci zatrzymany, 22-latek będzie odpowiadał przed sądem z tzw. wolnej stopy. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.
Śledczy podkreślają, że to jeszcze nie koniec zatrzymań w związku z pobiciami w Tarnowie i zapewniają, że  wszystkie osoby biorące w nich udział  odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl