Kolejny niewybuch, tym razem w Bruśniku

20 lipca 2017
Publikacja: Aneta Adamczyk

Niewybuch z czasów II Wojny Światowej został odnaleziony podczas porannego spaceru w lesie. Pocisk znajdował się  w rejonie leśnego strumyka.

W tym roku to już piąte niebezpieczne znalezisko w regionie tarnowskim. Tym razem w Bruśniku mężczyzna w czasie porannego spaceru po lesie znalazł w rejonie strumyka niewybuch. Powiadomił o znalezisku dyżurnego jednostki Policji, który na miejsce skierował specjalistów z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski kal. 75 mm bez zapalnika z czasów II Wojny Światowej. Miejsce odnalezienia niewybuchy zostało zabezpieczone przez policjantów z Komisariatu Policji w Ciężkowicach. Odnaleziony pocisk artyleryjski został dzisiaj (20.07.) w godzinach południowych zabezpieczony przez saperów Wojska Polskiego z Rzeszowa i przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

W dalszym ciągu apelujemy o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk, jak najszybciej musimy powiadomić dyżurnego, a miejsce powinniśmy oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

 Źródło: KMP w Tarnowie

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA
HITPOL
Origum

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl