Kolejny sukces Dziecięcej Grupy Kolędniczej z Kobyłką z Jastrzębi

30 stycznia 2019
Publikacja: CKiP

Po zdobyciu I miejsca w 2.Regionalnym Przeglądzie Grup Kolędniczych o „Diamentową Kobyłkę”, który odbył się 20 stycznia w Jastrzębi, Grupa Kolędnicza z „kobyłką” z Jastrzębi, na Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych Grup Kolędniczych pn. „Pastuszkowe kolędowanie” w Podegrodziu, 27 stycznia zdobyła II miejsce. W Konkursie uczestniczyło 37 grup kolędniczych (w tym 23 dziecięce i 14 młodzieżowych) z czterech województw.

W skład grupy z Jastrzębi wchodzą członkowie zespołu „Mali Jastrzębianie” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Jastrzębi.

Organizatorem w/w konkursu od 22 lat jest MCK Sokół w Nowym Sączu oraz Centrum Kultury w Podegrodziu. Komisja Artystyczna, wyraziła zadowolenie z wysokiego poziomu merytoryczno – artystycznego prezentowanych widowisk.  Skierowała też słowa uznania do opiekunów za powrót na scenę grup z widowiskami zapomnianymi bądź przywracanymi, po wielu latach nieobecności – do takich należy również program Grupy kolędniczej z Jastrzębi.

Dodatkową atrakcją i nagrodą dla wszystkich uczestników był kulig, zorganizowany przez MCK Sokół w Nowym Sączu oraz Centrum Kultury w Podegrodziu.

Z tego miejsca dziękujemy serdecznie rodzicom członków grupy, za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie rekwizytów oraz obecność w czasie konkursów.

Opiekunowie grupy:
c
horeograf – Janusz Cierlik
kierownik zespołu – Stanisław Deś

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl