Komunikat Burmistrza Gminy Ciężkowice w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa

11 marca 2020
Publikacja: REDAKCJA

Informuje się, iż zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, wszystkie szkoły i przedszkola od jutra (tj. 12 marca br ) pozostaną niedostępne dla procesu edukacyjnego. W czwartek i piątek (12 i 13 marca br.) rodzice będą mogli oddać dzieci pod opiekę dyżurujących nauczycieli. Od najbliższego poniedziałku tj 16 marca br. do 25 marca br. ww. placówki pozostaną zamknięte. W zamkniętych szkołach administracja i sekretariat będą działać normalnie.

Uczula się rodziców i opiekunów, aby dzieci w te dni pozostawały w domach.

W związku z zamknięciem przedszkola, szkoły z powodu COVID-19. rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Więcej informacji o dodatkowym zasiłku opiekuńczym udostępnił ZUS.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, działając zapobiegawczo i profilaktycznie Burmistrz Gminy Ciężkowice polecił odwołać wszystkie imprezy i zajęcia z udziałem mieszkańców organizowane przez jednostki organizacyjne Gminy od dnia 11 marca br. do odwołania.

Przypominamy, aby osoby powracające z krajów dotkniętych epidemią spowodowaną koronawirusem pozostawały bezwzględnie w domach. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z możliwością łamania kwarantanny przez osoby nią objęte, prosimy o kontakt z Sanepidem.

Apeluje się do mieszkańców Gminy Ciężkowice o załatwianie spraw urzędowych, w miarę możliwości, drogą elektroniczną, bądź telefonicznie – w celu ograniczenia kontaktu z osobami potencjalnie zarażonymi wirusem SARS-CoV-2. Zalecamy dokonywanie płatności w systemie internetowym – na konta podane w dokumentach płatniczych.

Źródło: UG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl