Kronikami Kipszna słynie- finał projektu “Dom Kultury +”

  27 października 2017
  Publikacja: Aneta Adamczyk

  Niedzielne spotkanie w odnowionej remizie OSP w Kipsznej było ostatnim finałem programu “Dom Kultury +”. Działanie pod nazwą “Pokoleniami dla pokoleń” polegało na uzupełnieniu współczesnych wydarzeń i faktów z życia wsi w istniejących księgach pamiątkowych miejscowości. Zgromadzone zostały przepisane, zeskanowane, i wydane (1 egzemplarz) w formie nowej księgi pamiątkowej, jak również  udostępnione w formie PDF w internetowej encyklopedii Ciężkowic.

  W ramach projektu dzieci odszukały stare fotografie i opisy wydarzeń z przeszłości, część zdjęć najbardziej wartościowych została zeskanowana i powiększona. Aneta Adamczyk wykonała również zdjęcia współczesnej Kipsznej, które pokazują, jak miejscowość zmienił się w przeciągu pół wieku.

  Finałowe spotkanie było pełne śmiechu, wspomnień i łez wzruszenia. Każdy mógł zabrać głoś, opowiedzieć historię z przeszłości, powspominać swoich bliskich. Również radny Michał Rąpała podzielił się z zebranymi swoimi wspomnieniami ze szkolnych lat. Na spotkaniu panowała niesamowita, rodzinna atmosfera, gdyż wszystkich mieszkańców łączy dbałość o swoją wieś, nie tylko pod względem wizualnym lecz również, a może przede wszystkim historycznym.

  Na zakończenie, przybyłych gości zaproszono do stołu, by mogli skosztować lokalnej potrawy- pierogów kipsznieńskich, które powstały na międzypokoleniowych warsztatach kulinarnych.

   Realizatorem projektu było Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice,
  w ramach programu Dom Kultury + Narodowego Centrum Kultury

   

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl