Kronikami Kipszna słynie- finał projektu „Dom Kultury +”

27 października 2017
Publikacja: Aneta Adamczyk

Niedzielne spotkanie w odnowionej remizie OSP w Kipsznej było ostatnim finałem programu „Dom Kultury +”. Działanie pod nazwą „Pokoleniami dla pokoleń” polegało na uzupełnieniu współczesnych wydarzeń i faktów z życia wsi w istniejących księgach pamiątkowych miejscowości. Zgromadzone zostały przepisane, zeskanowane, i wydane (1 egzemplarz) w formie nowej księgi pamiątkowej, jak również  udostępnione w formie PDF w internetowej encyklopedii Ciężkowic.

W ramach projektu dzieci odszukały stare fotografie i opisy wydarzeń z przeszłości, część zdjęć najbardziej wartościowych została zeskanowana i powiększona. Aneta Adamczyk wykonała również zdjęcia współczesnej Kipsznej, które pokazują, jak miejscowość zmienił się w przeciągu pół wieku.

Finałowe spotkanie było pełne śmiechu, wspomnień i łez wzruszenia. Każdy mógł zabrać głoś, opowiedzieć historię z przeszłości, powspominać swoich bliskich. Również radny Michał Rąpała podzielił się z zebranymi swoimi wspomnieniami ze szkolnych lat. Na spotkaniu panowała niesamowita, rodzinna atmosfera, gdyż wszystkich mieszkańców łączy dbałość o swoją wieś, nie tylko pod względem wizualnym lecz również, a może przede wszystkim historycznym.

Na zakończenie, przybyłych gości zaproszono do stołu, by mogli skosztować lokalnej potrawy- pierogów kipsznieńskich, które powstały na międzypokoleniowych warsztatach kulinarnych.

 Realizatorem projektu było Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice,
w ramach programu Dom Kultury + Narodowego Centrum Kultury

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Origum
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl