SKLEP W ROŻNOWICACH

  Kwiecień w Centrum Paderewskiego: Marcin Wyrostek i Estrada Młodych

  08 kwietnia 2017
  Publikacja: Piotr Rutka

  Głównym wydarzeniem muzycznym kwietnia w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej będzie koncert znakomitego akordeonisty Marcina Wyrostka. Artysta, który ostatni raz gościł w Kąśnej Dolnej cztery lata temu, wystąpi w doborowym towarzystwie Marcina Jajkiewicza (wokal), Mateusza Adamczyka (skrzypce), Daniela Popiałkiewicza (gitara), Agnieszki Haase-Rendchen (fortepian), Piotra Zaufala (bas) oraz Krzysztofa Nowakowskiego (instrumenty perkusyjne). Wspólnie zaprezentują program zatytułowany „Tango Corazon”.

  Projekt ten powstał w wyniku fascynacji artystów muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała ich do tworzenia tang we własnych aranżacjach: jazzowych, klasycznych, musicalowych i klubowych. Program oparty jest na tangach Astora Piazzolli i Richarda Galliano, a także autorskich kompozycjach Marcina Wyrostka. Debiutancka płyta zespołu „Magia del Tango”, pokryła się złotem już w pierwszym miesiącu sprzedaży, aby finalnie osiągnąć status potrójnej platyny! Album został także nagrodzony na Festivalu Sopot Top Trendy 2010. Żywiołowe reakcje publiczności zainspirowały zespół do wydania płyty „Live”, która jeszcze przed wprowadzeniem do oficjalnej dystrybucji osiągnęła status złotej płyty.

  Bilety na koncert „Marcin Wyrostek Tango Corazon” można nabywać w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej od 12 kwietnia w godzinach pracy biura koncertowego. Cena biletu to 30 zł. Dla melomanów Centrum Paderewskiego tradycyjnie organizuje transport – autokar rusza sprzed Tarnowskiego Teatru o godz. 16:30. Organizator uprzedza o konieczności wcześniejszej telefonicznej rezerwacji miejsc autokarowych.

  W kwietniu Centrum Paderewskiego zaprasza również na cykl koncertowy „Estrada Młodych”. Pomiędzy 11 a 25 kwietnia odbędzie się pięć koncertów – egzaminów dyplomowych uczniów tarnowskiego „Muzyka”. Podczas „estradowych wieczorów” zabrzmią fortepian, organy, flet, gitara i skrzypce. Młodzi artyści wystąpią w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie (ul. Lippóczego 4), w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie (ul. Lwowska 102), w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz w Domu Kultury w Tuchowie. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

  Źródło: Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl