Licealiści z Gromnika medalistami Mistrzostw Małopolski w Licealiadzie

29 kwietnia 2018
Publikacja: Paweł Hołda

W rozegranych Mistrzostwach Małopolski w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady Młodzieży, świetnie spisali się reprezentanci ZSOiZ w Gromniku zajmując III lokatę. W zawodach udział wzięło 6 najlepszych szkół wyłonionych w w eliminacjach powiatowych i rejonowych, które zostały podzielone na 2 grupy .

Zawodnicy z Gromnika nie mieli szczęścia w losowaniu trafiając na głównych faworytów zawodów drużyny ZS nr 10 w Kętach i ZS nr 1 w Nowym Sączu. Zawodnicy tych szkół objęci są szkoleniem w ramach Szkolnych Ośrodków Siatkarskich nadzorowanych przez PZPS a wielu z nich jest zaliczanych do kadry kadetów i juniorów Małopolski.

Uczniowie z Gromnika nie ulękli się rywali i na inaugurację po bardzo dobrej grze pokonali rywali z Nowego Sącza 2:0 / 25:12!!!, 34:32/. W drugim meczu musieli uznać wyższość zawodników z Kęt , którzy jednak musieli się sporo napracować na końcowy sukces. Po zwycięstwie nad Nowym Sączem drużyna z Kęt wyszła z grupy wraz z reprezentacją LO Gromnik .

W drugiej grupie bezapelacyjnie zwyciężyło I LO Sportowe z Krakowa wyprzedzając ZS z Suchej Beskidzkiej i ZS z Niepołomic. W półfinale po dramatycznej walce , która do granic rozgrzała publiczność ILO z Krakowa pokonało ZSOiZ w Gromniku 2:1 /25:21, 21:25, 15:13/ .

W meczu o trzecie miejsce Licealiści z Gromnika pomimo dużego zmęczenia pokonali ZS z Suchej Beskidzkiej 2:0 zdobywając w ten sposób brązowe medale Mistrzostw Małopolski!!! W finale ZS nr 10 w Kętach po wyrównanej walce zwyciężył z I LO Kraków 2:0 zdobywając tytuł Mistrzów Małopolski 2018.

Tabela Końcowa:
1 – ZS nr 10 Kęty
2 – I LO Sportowe Kraków
3 – ZSOiZ Gromnik
4 – ZS Sucha Beskidzka
5-6 ZS nr 1 Nowy Sącz
5-6 ZS Niepołomice

 

Tekst: Marek Dziuban
Zdjęcia: ZSOiZ Gromnik

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl