Licealiści z Gromnika w Bawarii

10 kwietnia 2017
Publikacja: Paweł Hołda

W dniach 27 marca – 5 kwietnia br. młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku odbyła drugi etap wymiany młodzieżowej w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Była to wizyta w Gymnasium w Gaimersheim (Bawaria-Niemcy). W wymianie udział wzięło 20 uczniów ze strony polskiej oraz 19 ze strony niemieckiej. Projekt współfinansowany był ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieżowej, Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge.

Polacy i Niemcy po II wojnie światowej – pojednanie w niespokojnych czasach – to temat przewodni wymiany. Program obejmował zajęcia warsztatowe na temat propagandy w czasach I i II wojny światowej, w czasach obecnych, a także wizyty w miejscach związanych z wydarzeniami II wojny światowej oraz poznanie atrakcji turystycznych regionu Bawarii.

Uczniowie odwiedzili Monachium oraz Norymbergę, a w niej Centrum Dokumentacji II wojny światowej. Poznali malownicze okolice klasztoru Weltenburg – najstarszego browaru na świecie, smakując tamtejszą kulturę bawarską oraz poznając regionalne stroje.

Celem spotkania młodzieży było przede wszystkim budowanie wspólnej przyszłości, wzajemnej tolerancji i szacunku, a także rozpoznawanie zagrożeń współczesnego świata i próby zapobiegania im.

Źródło: ZSOiZ Gromnik

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl