Lód nigdy nie jest bezpieczny!

24 stycznia 2019
Publikacja: Piotr Rutka

By uniknąć tragedii podczas zimowych zabaw, rozmawiajmy z dziećmi i młodzieżą jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach, jeziorach czy zbiornikach wodnych – to przecież rola nas wszystkich. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

Ostatnie dni w regionie tarnowskich spowodowały zamarznięcie cieków, strumyków, stawów i innych zbiorników wodnych. Synoptycy informują o utrzymaniu się w najbliższych dniach niskich temperaturach. Tafla lodu na naturalnych zbiornikach nie jest jednak wystarczająco gruba i stabilna, a może być coraz cieńsza. Dzieci w poszukiwaniu wrażeń z zabaw na świeżym powietrzu zapewne tam będą ich szukać. Tarnowscy policjanci apelują aby zwrócić szczególną uwagę na samotnie bawiące się dzieci szczególnie w tych niebezpiecznych miejscach. Lód jest bardzo kruchy i może dość do jego pęknięcia. Odradzajmy i nie pozwalajmy wchodzić na tafle lodu przymarzniętych zbiorników. Unikajmy tragedii do jakiej może dojść w wyniku nieroztropnej zabawy. Jeżeli widzimy taką sytuację nie bądźmy obojętni i informujmy dyżurnego KMP w Tarnowie dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie dopuśćmy do sytuacji w której może dojść do narażenia zdrowia bądź życia naszych dzieci.

Lód ulega ciągłym zmianom i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie! Bezwzględnie powinno unikać się samodzielnego przebywania na lodzie.

Sprawdźmy czy w razie potrzeby nasze pociechy będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna Woda”: 
https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/aktualnosci/7950,Akcja-informacyjno-edukacyjna-Bezpieczna-Woda.html

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl