Łucarz starostą, Karciński zastępcą – nowa koalicja w powiecie tarnowskim

20 listopada 2014
Publikacja: Piotr Rutka

powiat-nowa-koalicjaPodczas dzisiejszej konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Tarnowie ogłoszona została deklaracja o współpracy koalicyjnej dla Powiatu Tarnowskiego radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przypomnijmy – w Radzie V kadencji będzie zasiadało 13 przedstawicieli PiS i 9 PSL.

W deklaracji czytamy miedzy innymi: – W poczuciu poszanowania demokratycznych decyzji mieszkańców Powiatu Tarnowskiego, dokonanych podczas wyborów samorządowych, zrozumienia ich rangi oraz odpowiedzialności za funkcjonowanie jednego z największych powiatów w Małopolsce, przedstawiciele dwóch największych klubów radnych – Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego (…) podejmują zaszczytną służbę na rzecz Powiatu Tarnowskiego przez wspólne utworzenie Zarządu oraz wspierającej go szerokiej koalicji w Radzie Powiatu, przy czym każdy z klubów – sygnatariuszy niniejszego porozumienia desygnować będzie swoich reprezentantów zarówno do Zarządu, jak i Prezydium Rady Powiatu.

Deklaracja została zawarta 20 listopada i podpisana przez 22 radnych obu ugrupowań. W obecności dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych parafowali ją obecni na konferencji: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego IV kadencji Zbigniew Karciński, dotychczasowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma oraz Radny Powiatu Stefan Dzik.

Koalicja będzie bardzo stabilna. O to w końcu zabiegaliśmy. Chcemy, aby te cztery lata, które są przed nami zostały maksymalnie wykorzystane jeżeli chodzi o wykorzystanie środków unijnych. Zagwarantuje ona niezbędny do dobrej, merytorycznej pracy samorządu spokój, tak aby i również Rada Powiatu koncentrowała się na swoich zadaniach, a nie na grach politycznych – mówił Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Koalicja posiadająca 22 radnych w 29-osobowej Radzie będzie z pewnością koalicją stabilną i merytoryczną i zgodnie pracującą na rzecz mieszkańców Powiatu Tarnowskiego – dodaje Starosta.

W ramach umowy koalicyjnej funkcję Starosty Tarnowskiego nadal pełnić będzie obecny Starosta, Roman Łucarz, natomiast funkcja Wicestarosty Tarnowskiego powierzona zostanie Przewodniczącemu Rady Powiatu IV kadencji – Zbigniewowi Karcińskiemu.

Deklarację przedstawił obecnym na konferencji dziennikarzom Jacek Hudyma, który jednocześnie poinformował, iż podpisana została także wewnętrzna umowa obu ugrupowań, precyzująca dalsze ustalenia koalicyjne.

Ta koalicja jest wolą społeczeństwa Powiatu Tarnowskiego, które wskazało kto przez najbliższe cztery lata ma przewodniczyć samorządowi powiatowemu i dbać o rozwój powiatu. Wynik wyborów jest wyraźną wskazówką i drogowskazem, by powstała taka właśnie koalicja. Zdecydowana większość w Radzie jest gwarancją tego, iż praca samorządu będzie zmierzać w dobrym kierunku, jak również nie zostanie zdominowana przez politykę – tłumaczył Zbigniew Karciński.

Ostateczne zatwierdzenie takiego kształtu przyszłego samorządu powiatowego nastąpi podczas głosowania radnych na pierwszym posiedzeniu Rady, które odbędzie się do 7 dni od momentu oficjalnego ogłoszenia wyników wyborów dla całego kraju przez Państwową Komisję Wyborczą.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Origum
HITPOL
AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl