Magdalena Kuropatwa koncertuje w Kalifornii

  06 grudnia 2016
  Publikacja: Katarzyna Roman

  15355695_1875253406040251_3001927507557220688_n

  W kalifornijskim Paso Robles, w miejscu, gdzie mieszkał i tworzył Ignacy Jan Paderewski, odbywa się cykliczny festiwal organizowany dla uczczenia postaci mistrza. Podczas pięciodniowego programu koncertów i warsztatów Magdalena Kuropatwa – mieszkanka Ciężkowic – prezentowała Etiudę Fryderyka Chopina f-mol opus 28, Sonatę Ludwika van Beethovena c-moll patetyczna cz. 1, oraz Polską pieśń „Weselną” własna aranżacja na fortepian i orkiestrę. Wraz z Magdą wystąpili młodzi artyści, którzy brali udział w warsztatach w Kąśnej Dolnej 2015 roku: Oleksandr (Sasha) Dzvinkovsky i Julia Medynska z Ukrainy, Kannan Freyaldenhoven oraz Daniel Ha z USA. Ta międzynarodowa wymiana utalentowanej młodzieży, cykliczne warsztaty oraz koncerty w Polsce i w USA, są możliwe dzięki nawiązaniu współpracy Powiatu Tarnowskiego (wsparcie finansowe wyjazdu) z dyrektorem „Paderewski Festival” Markiem Żebrowskim.

  Festiwal odbywał się w dniach od 2 do 6 listopada – termin ten nawiązuje do daty urodzin kompozytora. Gwiazdą tegorocznej imprezy był uznany i utytułowany pianista Tadeusz Domanowski, który między innymi prowadził warsztaty pianistyczne z młodymi wykonawcami przekazując tym swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie muzyki.

  Magdalena Kuropatwa jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach, wychowanka Ayhama Hammour, obecnie Jarosława Iwaneczko w Szkole Muzycznej II stopnia w Tarnowie.

   

  Źródło: CKiPG Ciężkowice

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl