Majowy weekend w dobie koronawirusa już za nami

05 maja 2020
Publikacja: m@c

Bardzo bezpieczny okres tegorocznej „majówki”, który w tym roku trwał zaledwie trzy dni. Na drogach garnizonu tarnowskiego nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego, zarejestrowano jedynie 10 kolizji, zatrzymano 4 nietrzeźwych użytkowników dróg oraz odebrano 11 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Długi weekend nie napawał optymizmem, chłodno, opady deszczu, a dodatkowo ogłoszony stan epidemii i zalecenia rządu #zostańwdomu powodowały, że większość z nas zastosowała się do tych obostrzeń i majowy weekend spędziła w gronie najbliższych. Nie mniej jednak tarnowscy policjanci i tak mieli sporo pracy zwłaszcza w ruchu drogowym. W dalszym ciągu odnotowujemy nietrzeźwych za kierownicą. Tylko w krótki, trzydniowy weekend policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Dodatkowo 11 kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. W niedzielę wpłynęła straszna informacja o tym, że uczestniczka czwartkowego wypadku w Ilkowicach w wyniku poniesionych obrażeń wewnętrznych zmarła w tarnowskim szpitalu. Jest to piąta ofiara śmiertelna na drogach garnizonu tarnowskiego.

W analogicznym okresie ubiegłego roku (6-cio dniowym) tarnowscy policjanci również nie odnotowali żadnych wypadków drogowych, a tym samym nie było osób poszkodowanych. Było 53 kolizje, zatrzymano 9 nietrzeźwych kierowców oraz 9 szoferów straciło swoje uprawnienia do kierowania. Sześcioro z nich za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, a trzech za jazdę na tzw. „podwójnym gazie”.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl