Mali Jastrzębianie na konkursie w Podegrodziu

03 lutego 2018
Publikacja: Piotr Rutka

Już po raz dwudziesty pierwszy na podegrodzkiej scenie spotkali się uczestnicy PASTUSZKOWEGO KOLĘDOWANIA – Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w dniach 27-28 stycznia.

PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE na trwałe już wpisało się w kalendarz najważniejszych dorocznych imprez folklorystycznych, mających na celu kultywowanie i upowszechnianie ludowych tradycji kolędniczych. W roli głównych wykonawców występują – zgodnie z tradycją – chłopcy – ci mali i ci trochę tylko starsi. Tłumnie przybywająca na pokazy publiczność także w głównej mierze składa się z dzieci i młodzieży.

W konkursie wzięło udział 32 grup kolędniczych (w tym 22 dziecięcych i 11 młodzieżowych)z 10 powiatów: 2 z pow. bocheńskiego, 1 z chrzanowskiego, 7 z limanowskiego, 1 z miechowskiego, 6 nowosądeckiego, 1 z nowotarskiego, 5 z myślenickiego, 3 z suskiego,5 z tarnowskiego,1 z tatrzańskiego.

PASTERZE z GWIAZDĄ z Jastrzębi zajęli ostatecznie II miejsce! Komisja artystyczna wysoko oceniła ubiór i ogólny wyraz artystyczny małych kolędników z Jastrzębi. Choreografem grupy jest Janusz Cierlik.W Podegrodziu grupa była pod opieką Stanisława Desia oraz rodziców.

Kolędnicy z Jastrzębi do Podegrodzia zostali skierowani przez Komisję Artystyczną I Regionalnego Przeglądu Grup Kolędniczych o “Diamentową Kobyłkę” w Jastrzębi.

O wysokim poziomie nowego przeglądu w Jastrzębi świadczy fakt , że laureaci I miejsca w Jastrzębi – grupa “Pasterze z Gwiazdą” z Zalasowej (pow. tarnowski) zdobyli w Podegrodziu NAGRODĘ GŁÓWNĄ w postaci rzeźby PASTUSZKA.

Źródło: CKiPG Ciężkowice
Zdjęcia: Stanisław Deś, MCK Sokół

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl