Zbigniew Karciński

  Mali Jastrzębianie na konkursie w Podegrodziu

  03 lutego 2018
  Publikacja: Piotr Rutka

  Już po raz dwudziesty pierwszy na podegrodzkiej scenie spotkali się uczestnicy PASTUSZKOWEGO KOLĘDOWANIA – Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w dniach 27-28 stycznia.

  PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE na trwałe już wpisało się w kalendarz najważniejszych dorocznych imprez folklorystycznych, mających na celu kultywowanie i upowszechnianie ludowych tradycji kolędniczych. W roli głównych wykonawców występują – zgodnie z tradycją – chłopcy – ci mali i ci trochę tylko starsi. Tłumnie przybywająca na pokazy publiczność także w głównej mierze składa się z dzieci i młodzieży.

  W konkursie wzięło udział 32 grup kolędniczych (w tym 22 dziecięcych i 11 młodzieżowych)z 10 powiatów: 2 z pow. bocheńskiego, 1 z chrzanowskiego, 7 z limanowskiego, 1 z miechowskiego, 6 nowosądeckiego, 1 z nowotarskiego, 5 z myślenickiego, 3 z suskiego,5 z tarnowskiego,1 z tatrzańskiego.

  PASTERZE z GWIAZDĄ z Jastrzębi zajęli ostatecznie II miejsce! Komisja artystyczna wysoko oceniła ubiór i ogólny wyraz artystyczny małych kolędników z Jastrzębi. Choreografem grupy jest Janusz Cierlik.W Podegrodziu grupa była pod opieką Stanisława Desia oraz rodziców.

  Kolędnicy z Jastrzębi do Podegrodzia zostali skierowani przez Komisję Artystyczną I Regionalnego Przeglądu Grup Kolędniczych o “Diamentową Kobyłkę” w Jastrzębi.

  O wysokim poziomie nowego przeglądu w Jastrzębi świadczy fakt , że laureaci I miejsca w Jastrzębi – grupa “Pasterze z Gwiazdą” z Zalasowej (pow. tarnowski) zdobyli w Podegrodziu NAGRODĘ GŁÓWNĄ w postaci rzeźby PASTUSZKA.

  Źródło: CKiPG Ciężkowice
  Zdjęcia: Stanisław Deś, MCK Sokół

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl