SKLEP W ROŻNOWICACH

  Mali Jastrzebianie poznali wielkanocne tradycje

  20 marca 2018
  Publikacja: Aneta Adamczyk

  Palmy i pisanki to nieodłączna część tradycji wielkanocnej. By była ona nadal żywa, należy ją pielęgnować i przekazywać młodemu pokoleniu. Członkowie  zespołu “Mali Jastrzebianie” w ramach prób tanecznych  i jako pełniejsze zrozumienie programu artystycznego, który będą prezentować w tym roku na przeglądzie w Łoniowej, wzięli udział w warsztatach tradycyjnego malowania pisanek, robienia palm  oraz wykonywania ozdób wielkanocnych.
  Dzieci pod okiem pań z Klubu Seniora z Jastrzebi, pań z KGW z Jastrzębi, członków zespołu “Pogórzanie” oraz Stowarzyszenia Regionalnego Pogórzan poznawały techniki ozdabiania pisanek, samodzielnie mogły wykonać palmę, którą poświecą w Niedzielę Palmową oraz zrobić stroiki z użyciem naturalnych elementów takich jak gałęzie, pióra, mech i trawa. Najpiękniejsze pisanki, palmy i stroiki zostały nagrodzone, a na każdego czekało słodkie czekoladowe jajko. 

  Już od kwietnia członkowie zespołu “Mali Jastrzebianie” i zespołu “Pogórzanie” będa odwiedzać wszystkie szkoły z terenu gminy Ciężkowice oraz 2 szkoły z gminy Pleśna w ramach programu “Nasze Pogórze, Nasze Tradycje”. Celem kurendy będzie uświadomienie dzieci na temat kultury i tradycji Pogórza. 

   

   

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl