Maratoński debiut marzeń Piotra z Ciężkowic

12 maja 2017
Publikacja: Piotr Rutka

W Krakowie 30 kwietnia 2017 odbył się 16. PZU Cracovia Maraton  na dystansie 42 km 195 m. Maraton ukończyło 5648 osób co stanowi rekord w ilości uczestników którzy dobiegli do mety. Jednym z nich był debiutant, Piotr Maciaszek z Ciężkowic. W swojej kategorii wiekowej zajął 307 miejsce ,a w ogólnej klasyfikacji 2302 miejsce z czasem 3 godziny 52 minuty. Podczas krakowskiego maratonu miała miejsce akcja charytatywna „Podziel się kilometrem”. Inicjatywa polegała na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Były zbierane pieniądze na Zuzie chorą na czterokończynowe porażenie mózgowe.

Wielką pasją Piotra są Biegi długodystansowe. Biega on już od 3 lat.  Brał udział w Biegach „Perły Małopolski”, czyli biegach górskich po pięciu Parkach Narodowych Małopolski , zajmując w klasyfikacji wiekowej II miejsce. Oprócz tego uczestniczył w  charytatywnym Półmaratonie „Marzanny ” w Krakowie (gdzie zbierano fundusze na Centrum Kardiologii Dziecięcej ), w Biegu Leliwitów Tarnowskich, w Biegu „Wilczym Tropem Żołnierzy  Wyklętych” w Zakliczynie, „Memoriale Katyńskim” w Brzesku zajmując 20 miejsce, Biegu „ Konstytucji  3 Maja w Krośnie”, Biegu „Pogoni za Żubrem  w Niepołomicach , ”Biegu Pamięci Jana  Pawła II ” w Żabnie , ”Biegu Tymbarskich Pagórków”,  Biegu „ Piwniczanki”, w „Mini Cracovia Maraton” i innych. Łącznie wystartował w 18 biegach i myśli o kolejnych startach.  

Dobrze jest mieć w życiu pasję, móc ją realizować z powodzeniem i sukcesami. W końcu bieganie to najprostsza aktywność fizyczna, którą każdy z nas może podjąć i czerpać z niej korzyści sportowe bądź zdrowotne. 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
Origum
HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl