Marszałek przeciął wstęgę! Rynek w Ciężkowicach ukończony

08 października 2013
Publikacja: Piotr Rutka

DSC_8751Wczoraj, tj. 7 października, uroczystym przecięciem wstęgi przez Wicemarszałka Województwa Małopolskiego symbolicznie zakończono rewitalizację centrum Ciężkowic.

Zaproszenie do Ciężkowic przyjął wicemarszałek Roman Ciepiela i to właśnie od wspólnej debaty wicemarszałka z lokalnymi samorządowcami rozpoczęto wczorajsze wydarzenie. O godzinie 15.00 w sali obrad Urzędu Gminy w Ciężkowicach, burmistrz Zbigniew Jurkiewicz przywitał gości, wśród których znaleźli się radni gminy Ciężkowice na czele z przewodniczącym Zdzisławem Szczerbą oraz osoby bezpośrednio zaangażowane w przebudowę centrum Ciężkowic, czyli  inspektor nadzoru Tadeusz Nowak oraz właściciel firmy wykonującej roboty Jan Marek Stanuch. Ponadto w spotkaniu z wicemarszałkiem uczestniczyli: skarbnik gminy Wojciech Skruch, dyrektor CKiP Wojciech Sanek oraz inspektor d/s inwestycji Dariusz Zięcina.

Na wstępie przypomniano historię kolejnych etapów rewitalizacji rynku, począwszy od remontu kapliczki ze św. Florianem, przez remont ratusza i samej płyty rynku, a skończywszy na otoczeniu, schodach i murkach – wykonanych w ostatnim etapie inwestycji. Kolejny raz z ust burmistrza padła obietnica wymiany nawierzchni asfaltowej w obrębie całego rynku.

Podczas spotkania wicemarszałek Roman Ciepiela swoją uwagę koncentrował na rozwoju gospodarczym subregionu tarnowskiego, mówił między innymi o zamyśle stworzenia strefy gospodarczej wzdłuż szlaku komunikacyjnego Tuchów-Ciężkowice. Zachęcał radnych do zbudowania wizji efektywnego rozwoju Gminy Ciężkowice na kolejne lata, szczególnie 2014-2020. Nie pominął tematu utworzenia uzdrowiska w Ciężkowicach, który jego zdaniem już teraz przynosi Ciężkowicom duży rozgłos i zainteresowanie. Kolejny raz poinformował o realnych szansach na sfinansowanie projektu uzdrowiskowego z funduszy unijnych, uczulił jednak, aby wszelkie decyzje w tej sprawie zapadały w oparciu o pełną wiedzę mieszkańców co do korzyści i ograniczeń jakie ze sobą niosą.

Po wystąpieniu Romana Ciepieli, przewodniczący Zdzisław Szczerba oraz radni podziękowali marszałkowi za jego osobiste zaangażowanie i przychylność dla Gminy Ciężkowice w momentach, gdy tego potrzebowała. Po spotkaniu wszyscy goście udali się na ciężkowicki Rynek, gdzie dokonano uroczystego przecięcia wstęgi.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl