SKLEP W ROŻNOWICACH

  Marzena Zięba odwiedziła Zespół Szkół w Gromniku

  01 grudnia 2016
  Publikacja: Paweł Hołda

  dsc_1610

  O tym, że marzenia się spełniają przekonała się tegoroczna wicemistrzyni poraolimpijska RIO 2016 pani Marzena Zięba.

  Spotkanie mieszkanką Gromnika, które odbyło się 3 listopada 2016 r. w ZS w Gromniku, przygotowali uczniowie szkoły, do której, wydawałoby się, jeszcze niedawno uczęszczała pani Marzena. Były łzy wzruszenia, burzliwe oklaski, bukiety kwiatów i prezenty. W ciągu kilkunastu minut uczestnicy spotkania przypomnieli sobie historię i symbole paraolimpiady, porównali wyniki olimpijskie i paraolimpijskie RIO 2016, uświadomili sobie drogę do sukcesu pani Marzeny oraz byli świadkami interesującego wywiadu. Pytania, postawione przez uczniów ZS w Gromniku, dotyczyły sukcesów sportowych  bohaterki dnia, jej ciężkiej codziennej pracy, planów zawodowych oraz … kolejnych  marzeń.

  Goście – przedstawiciele władz powiatowych  władz gminnych – w ciepłych słowach podziękowali i pogratulowali „srebrnego” wyniku oraz życzyli dalszych wspaniałych osiągnięć.

  Nie po raz pierwszy wicemistrzyni Marzena Zięba odwiedziła ZS Gromniku. Poprzednie spotkania odbywały się dwukrotnie: po olimpiadach w Pekinie i w Londynie.

  Marzena Zięba jest przykładem osoby, która udowadnia, że „chcieć to móc”. Może być dowodem na to, że człowiek niesprawny ruchowo jest pełnoprawnym członkiem naszej społeczności i tak jak pełnosprawni sportowcy – dzięki ciężkiej pracy – może osiągnąć imponujące zwycięstwa. 

  Tekst: Anna Karcińska
  Zdjęcia: Justyna Ornat

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl