Międzypokoleniowy Dzień Matki w Bruśniku

03 czerwca 2019
Publikacja: Piotr Rutka

W niedzielne ciepłe popołudnie 2 czerwca br. sala Domu Ludowego w Bruśniku dosłownie trzeszczała w szwach. Przy kolorowo przystrojonych stołach zasiadły panie, które łączyła co najmniej jedna wspólna cecha – wszystkie były kiedyś lub są obecnie aktywnymi członkiniami miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Powód spotkania na zaproszeniach oficjalnie był jeden – Dzień Matki. Tak naprawdę chodziło jednak o spotkanie międzypokoleniowe tych młodszych i tych nieco starszych Pań, które część swojego serca oddały nie tylko wychowaniu dzieci, ale także znalazły czas na aktywną pracę społeczną w Kole Gospodyń Wiejskich.

Było wiele ciepłych słów pięknej poezji i piosenek o mamach i ich miłości do dzieci, które wyrecytowała i wyśpiewała Grupa Artystyczna działająca właśnie przy KGW w Bruśniku. Byli zacni goście w osobach: Burmistrza Gminy Ciężkowice Zbigniewa Jurkiewicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciężkowicach Michała Koralika, Księdza Proboszcza Piotra Gawendy, Księdza wikariusza Marka Kęski, Prezesa Gminnego Zarządu PSL Jana Baniaka, pełnomocnika ds. KGW w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie Teresy Kuboń.

Były także specjalne podziękowania spisane na pięknych dyplomach za „szczególne zasługi oraz pełną zaangażowania działalność na rzecz kobiet wiejskich i ich rodzin oraz długoletnie wspomaganie pracą społeczną KGW w Bruśniku”. Podziękowania z rąk Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza oraz pani Teresy Kuboń otrzymały: Stanisława Bartoszek, Stanisława Chmielowska, Olga Brończyk, Helena Żaba, Maria Kuropatwa,, Maria Jurkiewicz, Eugenia Łącka.

Czterem paniom zostały wręczone specjalne dyplomy przyznające Honorowe Członkostwo KGW W Bruśniku – otrzymały je panie: Władysława Żaba, Helena Mróz, Zofia Bania i Aleksandra Mastalerz. Pan Burmistrz wręczył ponadto każdej z wyróżnionych Pań upominki książkowe w postaci dwóch książek o historii i folklorze Ciężkowic i najbliższego regionu. Na koniec spotkania wystąpiła gromadka utalentowanych dziewcząt, które zapewne już w niedalekiej przyszłości zasilą szeregi miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Źródło: Gmina Ciężkowice
Tekst: (B.K.)

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl